Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Este legal și sigur să folosiți Kodi în 2024?

Guy Fawkes Actualizat la 28 feb,2024 Expert anonimi în securitatea cibernetică

Fie că sunteți un utilizatori ai lui Kodi de mai mult timp sau doar ce începeți, probabil că v-ați întrebat dacă nu cumva este prea bun pentru a fi adevărat. Toate filmele și serialele TV la îndemână... este legal sau un șiretlic?

Vestea bună este că, Kodi în sine este complet legal de descărcat și folosit - chiar și seria de add-on-uri oficiale de la Kodi pentru servicii precum ESPN sau YouTube este legală.

Lucrurile devin complicate în cazul add-on-urilor create de terți dezvoltatorii.

Natura open-source a lui Kodi înseamnă că dezvoltatorii pot - și o fac - să extindă continuu funcționalitatea lui Kodi, iar unele add-on-uri permit utilizatorilor să acceseze conținuturi a căror origine se plasează într-o zonă gri de legalitate.

Unele dintre problemele de legalitate sunt generate de redarea conținutului protejat prin drepturi de autor, dar aceste aplicații de terță parte pot ridica și ele probleme de siguranță, deoarece acestea pot să vă expună la malware și alte amenințări ale mediului online.

Cea mai bună modalitate de a vă proteja împotriva amenințărilor online și de a evita problemele de natură legală este utilizarea unui VPN pentru a reda conținut pe Kodi.

Încercați ExpressVPN FĂRĂ RISCURI acum!

Ghid rapid: Cum se utilizează o rețea VPN cu Kodi

  1. Alegeți un VPN și abonați-vă la el. ExpressVPN este în prezent furnizorul nostru de top.
  2. Descărcați aplicația și instalați-o pe dispozitiv.
  3. Alegeți o locație de server, conectați-vă și începeți streaming-ul conținutului preferat pe Kodi.

De ce aveți nevoie de un VPN pentru a rămâne în siguranță pe Kodi

Este ilegal Kodi?

Nu vreți aveți probleme legale doar pentru vizionarea unui film, nu?

Ar trebui să știți că legile cu privire la această problemă sunt cel puțin vagi. Nu numai că acestea se schimbă în mod constant, dar ele depind, de asemenea, de reglementările din țara sau regiunea din care accesați conținutul. Este foarte posibil ca ceea ce redați să fie acoperit de drepturi de autor și să provoace probleme juridice cu autoritățile locale.

Deși nu încurajăm activitățile ilegale, credem în confidențialitatea și libertatea din mediul online. S-ar putea să nu aveți mereu posibilitatea de a ști dacă conținutul pe care îl redați este legal sau nu - și, doar din acest motiv, este bine să vă ascundeți identitatea în timpul redării de conținut online.

Există și alte probleme pe care ar trebui să le cunoașteți dacă alegeți să utilizați Kodi în mod neprotejat.

De exemplu, dacă redați foarte mult conținut online prin Kodi, ISP-ul vostru poate observa acest lucru și vă va încetini conexiunea sau, vă poate chiar anula contractul. Nimeni nu vrea asta.

Este sigur Kodi?

Aplicațiile disponibile în biblioteca oficială de la Kodi probabil că nu vă vor provoca probleme. Cu toate acestea, suplimentele de la terțe părți care vă permit să accesați conținut din afara bibliotecii oficial pot include programe de tip spyware sau malware, care pot aduce daune dispozitivului vostru.

Cea mai bună modalitate de a vă proteja pe voi și dispozitivul vostru este să utilizați o rețea de VPN.

VPN-ul criptează traficul, vă ascunde identitatea față de ISP și autorități și vă protejează informațiile personale și dispozitivele de posibilele deficiențe de securitate ale add-on-urilor.

Ce să căutați la o rețea de VPN pentru Kodi

Folosirea unui VPN este de departe cel mai bun mod de a rămâne în siguranță online și este absolut necesar dacă doriți să redați conținut fără probleme.

Dar când vine vorba de alegerea unui VPN, oferta poate părea infinită. Cum știți care este cel mai bun pentru voi?

Dacă intenționați să redați conținut pe Kodi, trebuie să căutați viteze de conectare rapide și lățime de bandă nelimitată. Dimensiunea rețelei de servere este, de asemenea, importantă - cu cât sunt disponibile mai multe locații și opțiuni de server, cu atât mai bine. Dacă doriți să aveți acces la conținut geo-restricționat pe Kodi, aveți nevoie de o rețea de VPN cu servere disponibile în țara din care provine acel conținut.

Dacă intenționați să redați conținut de la furnizori precum Netflix sau BBC, trebuie să vă asigurați că serviciul poate ocoli restricțiile anti-VPN.

Serviciul de asistență pentru clienți prin chat live 24/7 este întotdeauna convenabil dar, un alt mare plus reprezintă perioada de testare gratuită sau garanția de returnare a banilor. Astfel, puteți testa VPN-ul înainte de a vă angaja la plata unui abonament pe termen lung.

În cazul în care, confidențialitatea este deosebit de importantă pentru voi, trebuie să aveți un furnizor de VPN cu o politică de a nu reține log-uri și cu funcții avansate de securitate, cum ar fi kill switch-ul și protecția împotriva scurgerilor de date prin DNS.

VPN-urile recomandate de noi vă oferă toate aceste funcționalități, dar și multe altele.

Ce altceva poate face o rețea de VPN pentru voi?

Dacă doriți să vă bucurați de internet oriunde în lume în mod sigur și anonim, atunci trebuie să folosiți un VPN ori de câte ori vă conectați. Multe dintre problemele pe care le rezolvă un VPN pentru utilizatorii de Kodi se aplică și pentru utilizarea zilnică a internetului.

VPN-ul vă poate proteja împotriva hackerilor, a programelor de tip malware și a altor amenințări online. Acest lucru este deosebit de important dacă utilizați rețele publice de Wi-Fi și dacă doriți să fiți siguri că nimeni nu va putea avea acces la informațiile personale pe care le trimiteți pe web.

Un VPN vă maschează locația și identitatea, permițându-vă să ocoliți geo-restricțiile și cenzura. Acest lucru înseamnă că puteți accesa întregul conținut preferat din orice loc al lumii - un mare plus dacă călătoriți și doriți să nu pierdeți serielele pe care le vizionați acasă sau, dacă încercați să accesați conținut care este geo-restricționat în altă țară.

Pentru mai multe informații privind modul în care funcționează un VPN si poate face acesta pentru voi, puteți citi Ghidul pentru începătorii în VPN-uri.

Streaming în siguranță

Problemele în legătură cu securitatea, siguranța, confidențialitatea și anonimatul sunt esențiale în utilizarea zilnică a internetului și nu există nicio precauție mai bună pe care o puteți avea atunci când utilizați aplicații precum Kodi, decât un VPN de înaltă calitate.

Noi, cei de la vpnMentor, depunem eforturi pentru a vă ajuta să navigați pe internet cu siguranța securității digitale și testăm în mod constant instrumentele de confidențialitate pentru a ne asigura că recomandăm cele mai bune produse pentru cititorii noștri. Nu ratați lista noastră cu Cele mai bune VPN-uri pentru streaming pe Kodi.

Dacă doriți să beneficiați de un VPN excelent, la un preț avantajos, consultați pagina noastră de oferte și cupoane de reducere.

Citiți mai multe:

Cele mai bune VPN-uri pentru streaming pe Kodi

Cum se instalează Netflix pe Kodi

Cele mai bune suplimente de la Kodi pentru filme și seriale

În concluzie, cele mai bune VPN-uri pentru Kodi sunt...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.2 /10
9.2 Scorul nostru
Economisiți 83%!
3
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 83%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.