Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Top VPN-uri pentru Kodi în 2024 (după funcții și preț)

Kristina Perunicic Actualizat la 20 feb,2024 Informație verificată de Eric Raue Director editorial

Aspectul Kodi ca media player este superb. Este gratuit, este open-source și este disponibil pe o varietate de platforme (Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Amazon Firestick, Chrome Box și multe altele). Cel mai important, este făcut pentru comunitate, de către comunitate.

Cu toate acestea, pentru toate beneficiile sale mari, există un dezavantaj serios - Kodi nu este cel mai sigur de folosit.

Asocierea Kodi cu o rețea VPN este o necesitate dacă vă interesează intimitatea. Aici veți găsi cele mai bune instrumente, împreună cu motivele pentru care acestea reprezintă opțiunile de top pentru o experiență ușoară, rapidă și sigură a Kodi.

Vom începe cu un scurt rezumat - continuați să citiți pentru a afla de ce aveți nevoie de o protecție suplimentară pentru Kodi, precum și pentru a afla gândurile noastre referitoare la fiecare VPN care apare pe lista noastră.

Top 4 VPN-uri pentru Kodi - Cursa

1. ExpressVPN

ExpressVPN are o viteză fulgerătoare. În plus, beneficiați de servere în peste 105 de țări, o politică fără înregistrări, un comutator de închidere și protecție împotriva scurgerii DNS.

Dacă aveți o întrebare sau încercați să scăpați de o problemă, aveți suport competent 24 de ore din 24, 7 zile pe săptămână, pentru a vă ajuta, împreună cu o bază de cunoștințe completă. Cuplat cu pachete accesibile și o garanție de 30 de zile de returnare a banilor, aveți unul dintre cele mai bune VPN-uri pentru Kodi pe care îi puteți cumpăra! Citiți mai mult

2. IPVanish VPN

O altă alegere solidă pentru Kodi, IPVanish vine cu toate caracteristicile de securitate pe care le-ați aștepta într-un VPN de top. Puteți să îl configurați pe mai multe platforme, cu ghiduri excelente pentru opțiuni mai complexe.

IPVanish este, de asemenea, unul dintre cele mai rapide VPN-uri și cele peste 2.400 de servere vă vor ajuta să urmăriți conținutul pe care îl doriți pe Kodi, indiferent dacă este sau nu restricționat geografic. Există, de asemenea, o garanție de 30 zile pentru returnarea banilor de care să vă folosiți. Citiți mai mult

3. PrivateVPN

PrivateVPN este bine echipat pentru streamingul Kodi, datorită rețelei sale vaste de servere distribuite în 63 de locații (număr în creștere). În plus, obțineți criptare solidă și zero înregistrări, asigurând că golurile din securitatea Kodi nu vă afectează în nici un fel.

Puteți obține, de asemenea, o încercare gratuită - verificați partea noastră aprofundată pentru mai multe informații! Citiți mai mult

4. VyprVPN

Datorită propriului protocol Chameleon, VyprVPN face inspecția profundă a pachetelor extrem de dificilă, dacă nu chiar imposibilă. Asta înseamnă că sunteți complet protejat de atenția nedorită, dar asta nu este tot ce oferă acest VPN grozav.

O listă imensă de servere, viteze excelente, suport pentru clienți grozav și o încercare de 3 zile îi câștigă lui VyprVPN un loc pe lista noastră de topa VPN-urilor pentru Kodi. Citiți mai mult

Înainte de a vă oferi un ansamblu complet, iată de ce un VPN pentru Kodi este întotdeauna o idee bună.

De ce aveți nevoie de o rețea VPN pentru Kodi

Kodi este versatil, actualizat constant de către utilizatori și de dezvoltatori, și, în general, un preferat pentru streamingul ușor all-in-one. Cu toate acestea, puterea sa cea mai mare este, de asemenea, o slăbiciune evidentă.

Iata de ce:

O mare parte a funcționalității lui Kodi provine de la add-on-urile terțe părți. Nu vom vorbi despre legalitatea acestora, dar important este că aceste add-on-uri reprezintă poarta de acces către o mulțime de conținut pe Kodi.

Într-adevăr, puteți obține aproape orice lucru media din lume pe playerul dvs. Kodi. Dar aceste suplimente de la părțile terțe sunt adesea sursa multor riscuri de securitate. De obicei, provin din depozite neoficiale (spre deosebire de depozitul oficial Kodi, care este monitorizat activ de către dezvoltatori).

Ca atare, aceste suplimente de tip "fan-made" pot conține elemente rău-intenționate, care vă vor pune în pericol datele. Există două cauze principale de îngrijorare:

  • Detectarea ISP. Vizionarea conținutului protejat prin drepturi de autor/indisponibil în alt mod pe Kodi nu este un secret. Nici adresa dvs. IP nu este suficientă pentru ca ISP-ul dvs. să sesizeze dacă nu ați făcut pași preventivi. Acest lucru poate duce la multe problemelor legale.
    Aceasta este o zona gri despre care vorbeam și cu siguranță nu vom lua nicio parte, dar vom spune: dacă doriți să rămâneți anonim în timp ce vizionați Kodi, veți avea nevoie de o protecție suplimentară.
  • Expunerea la hackeri. O mulțime de add-on-uri Kodi de la terțe părți (de exemplu, Thisream) lucrează cu torrente. Asta înseamnă că există o tonă de P2P implicat, care la rândul său permite înregistrarea și stocarea adresei dvs. IP.
    Concluzia? Datele dvs. sunt întotdeauna supuse riscului de a fi deturnate și folosite în scopuri rău intenționate. Pentru a vă asigura că acest lucru nu se va întâmpla, este o alegere înțeleaptă să vă mascați adresa IP și să vă criptați traficul.

Cele mai bune VPN-uri pentru Kodi vă oferă securitatea de care aveți nevoie prin redirecționarea traficului pe Internet prin propriile servere. Rezultatul? Sunteți perfect în siguranță în fața ochilor curioși, deoarece adresa IP reală este ascunsă și prezența dvs. online este anonimă.

Un VPN solid vă va ajuta, de asemenea, să accesați mediile geoblocate pe Kodi — multe extensii sunt limitate la o anumită regiune, pe baza conținutului pe care îl oferă. Alegerea unui server în care acest conținut este disponibil vă va permite să îl urmăriți, indiferent de locația dvs. curentă.

Top 4 VPN-uri Kodi - Un aspect în profunzime

ExpressVPN

Dacă vitezele fulgerătoare și confidențialitatea garantată sunt cele pe care le urmăriți, ExpressVPN merită încercat.

Această rețea VPN vă face să vizionați emisiunile preferate de pe Kodi fără probleme, chiar dacă sunt geoblocate. O vastă listă de peste 3.000 de servere în 105 de locații face ca ExpressVPN să fie una dintre cele mai bune VPN-uri pentru accesarea conținutului geografic restricționat - și Kodi nu face excepție.

ExpressVPN numește Insulele Virgine Britanice acasă, permițându-i să garanteze zero înregistrări utilizatorilor săi. De asemenea, vine cu criptare de top și suport OpenVPN.

Configurarea este simplă și disponibilă pe o gamă largă de platforme, cu o mulțime de tutoriale pentru a începe. Dacă vă loviți de vreo problemă, nu ezitați să contactați asistența clienților — oferă îndrumări pe trei platforme, inclusiv chat live 24/7.

Cu ExpressVPN, beneficiați de servicii de înaltă calitate, în plus față de o garanție de 30 de zile de returnare a banilor.

ExpressVPN are, de asemenea, cea mai bună aplicație Android VPN de pe piață — dați-i drumul dacă sunteți un utilizator mobil Kodi!

IPVanish

IPVanish obține fiecare aspect al unui VPN puternic pentru Kodi - de la securitate la accesibilitate și viteză.

Ca și în cazul tuturor celorlalte VPN-uri din listă, primiți criptare pe 256 de biți, o varietate de protocoale acceptate (inclusiv OpenVPN), funcția de comutare a criptărilor și protecția împotriva scurgeri. Anonimitatea dvs. completă este, de asemenea, garantată de politica strictă fără înregistrări a companiei IPVanish.

O multitudine de servere disponibile (în prezent, 2.400 și numărul crește) vor face ca geoblocajele să nu opereze pe Kodi.

IPVanish trece, de asemenea, testul de viteză cu scoruri fulgerătoare, făcându-l o opțiune excelentă pentru vizionarea conținutului în HD.

Există unele dezavantaje - de exemplu, acest VPN nu oferă chat live, lucru mai puțin ideal. Cu toate acestea, există câteva tutoriale de instalare Kodi, inclusiv pentru platforme mai dificile cum ar fi MXQ Pro sau LibreELEC Kodi.

De asemenea, puteți încerca gratuit IPVanish datorită garanției de returnare a banilor. Țineți minte că este de numai 30 zile.

PrivateVPN

PrivateVPN este cel mai bun prieten pentru folosirea rapidă și nelimitată a Kodi.

Nu are scorul unora dintre VPN-urile mai mari, dar serverele sale în număr de 200+ sunt amplasate strategic în peste 63 de locații, oferindu-vă acoperirea de care aveți nevoie pentru a debloca conținutul de oriunde v-ați afla.

Această rețea VPN menține un profil scăzut, ceea ce explică de ce este atât de puternic cu mai puțin de o sută de servere — funcționează chiar și cu Netflix, încă un avantaj enorm!

Ce este cu adevărat impresionant despre PrivateVPN este serviciul de relații cu clienții - are chat live și chiar ajutor de la distanță, ceea ce înseamnă că puteți avea suportul să vă configureze VPN-ul dacă doriți.

Nu în ultimul rând, aveți la dispoziție o garanție de 30 de zile de returnare a banilor. Puteți obține chiar și o încercare gratuită - nu este publicată în mod deschis, dar puteți învăța cum să o obțineți de pe site-ul web al PrivateVPN (secțiunea Despre noi).

VyprVPN

VyprVPN încheie lista noastră de top 4 VPN-uri pentru Kodi. Verifică toate casetele pentru streaming neted, securizat și rapid.

Toate VPN-urile au o criptare excelentă, dar VyprVPN merge un pas mai departe cu protocolul Chameleon personalizat. Acesta este conceput cu o inspecție profundă a pachetelor, adăugând un strat suplimentar de protecție împotriva celor care se încumetă să colecteze datelor dvs. personale.

Protocolul Chameleon vă ajută de asemenea la accesarea conținutului restricționat, astfel încât veți avea aproape toate extensiile Kodi disponibile și pe deplin funcționale, fără ca nici un geoblocaj să vă ruineze petrecerea.

Mai mult decât atât, veți primi 700 de servere în peste 70 de țări, ceea ce înseamnă o selecție de peste 300.000 de adrese IP. Vitezele sunt impresionante și capabile să susțină streamingul HD.

Un dezavantaj este faptul că acesta nu are o garanție de returnare a banilor. Va trebui să vă resemnați cu încercarea de 3 zile dacă doriți să încercați acest VPN gratuit.

Faceți-vă experiența Kodi mai bună cu o rețea VPN

Kodi este, fără îndoială, cel mai flexibil player media pe care puteți pune mâna. În timp ce rețelele VPN nu sunt o necesitate pentru rularea acestora, acestea vor avea grijă de toate riscurile de securitate la care ați putea fi expus. În plus, cu o rețea VPN puteți extinde de zece ori biblioteca dvs. Kodi!

Asigurați-vă că răspândiți cuvântul despre cele mai bune VPN-uri Kodi dacă ați găsit lista noastră utilă. Distribuirea înseamnă grijă - și nouă ne pasă dacă distribuiți!

Obțineți mai mult de la Kodi cu un VPN de top la preț de chilipir! Verificați cele mai bune oferte VPN - le actualizăm săptămânal.*

*Nu toate VPN-urile din pagina de tranzacții funcționează bine cu Kodi – verificați de două ori acest articol pentru a obține o ofertă cu unul dintre cele mai bune VPN-uri pentru Kodi.

În concluzie, cele mai bune VPN-uri pentru Kodi în 2024 sunt…

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.2 /10
9.2 Scorul nostru
Economisiți 83%!
3
9.2 /10
9.2 Scorul nostru
Economisiți 85%!
4
9.0 /10
9.0 Scorul nostru
Economisiți 50%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Kristina Perunicic a lucrat ca Editor pentru vpnMentor. Este expertă în securitate cibernetică și are un interes puternic pentru VPN-uri și importanța acestora în peisajul confidențialității digitale.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.