Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cum renunțați la NordVPN în România (cu rambursare) în 2024

Ren Sayer Actualizat la 23 feb,2024 Informație verificată de Christine Johansen Redactor șef

Multe VPN-uri pretind că au politici de rambursare convenabile, dar de fapt îngreunează acest proces cât de mult pot. Am testat personal procedura de rambursare de la NordVPN și vă pot spune cu fermitate că este diferit. Garanția de 30 de zile pentru rambursarea banilor este reală și nu am întâmpinat nicio problemă cu recuperarea banilor - chiar dacă am avut cel mai ieftin abonament.

Dacă v-ați înregistrat un abonament NordVPN în România, puteți avea încredere că vă veți recupera absolut toți banii dacă nu sunteți mulțumiți de serviciu. În plus, NordVPN oferă câteodată reduceri grozave — trebuie să aruncați o privire prima dată aici pentru a vedea dacă puteți economisi bani la abonare.

Cu toate acestea, anularea serviciului înseamnă că veți rămâne vulnerabili. De aceea, vă recomand să înlocuiți NordVPN cu un alt serviciu de încredere, precum ExpressVPN. Acesta reprezintă o alegere ideală, deoarece oferă viteze rapide, o aplicație simplă și securitate puternică. În plus, vine cu o garanție de rambursare a banilor de 30 de zile, care vă permite să încercați toate funcțiile acestui VPN fără niciun risc. Dacă nu sunteți mulțumiți de performanța instrumentului, vă puteți recupera banii foarte ușor.

Încearcă ExpressVPN acum

Ghid rapid: Cum anulați abonamentul NordVPN în România cu rambursarea banilor

  1. Conectați-vă la contul NordVPN. Accesați website-ul NordVPN și logați-vă în cont.
  2. Solicitați rambursarea. Apelați la serviciul de chat live și solicitați anularea abonamentului
  3. Recuperați-vă banii. Poate dura până la 10 zile, dar eu mi-am primit banii înapoi în cont după 6 zile.

Alegeți un alt VPN pentru a vă păstra siguranța și confidențialitatea datelor în mediul online.

Ghid Pas-cu-Pas Pentru Anularea Contului

Spre deosebire de multe alte VPN-uri, NordVPN nu are un buton simplu pe care să scrie „Anulați-mi abonamentul”. Cu toate acestea, utilizatorii nu ar trebui să fie descurajați din testarea serviciului. NordVPN oferă o garanție de rambursare a banilor de 30 de zile în cazul anulării abonamentului și un proces de anulare simplu, format din două părți.

Pasul 1

Accesați nordvpn.com și conectați-vă la cont utilizând detaliile de autentificare pe care le-ați folosit pentru a vă înregistra la serviciu.

How to cancel your NordVPN account first stepAccesați pagina de autentificare și utilizați datele de logare pentru a vă vedea contul

Pasul 2

Derulați până la partea de jos a paginii contului și faceți clic pe „Anulare plăți automate”.

How to cancel your NordVPN account second stepDeschideți pagina Servicii și anulați plățile automate

Pasul 3

Confirmați că doriți să faceți acest pas. Vi se vor oferi o serie de opțiuni pentru motivul anulării plăților automate. Faceți clic pe cea mai potrivită și confirmați anularea.

How to cancel your NordVPN account third stepConfirmați anularea

Pasul 4

Acum contul vostru nu se va reînnoi automat, dar încă nu este anulat. Deci, dacă părăsiți procesul aici, nu veți primi rambursarea. În continuare, trebuie să contactați serviciul de asistență pentru clienți. Faceți clic pe pictograma albastră din partea de jos a ecranului.

How to cancel your NordVPN account fourth stepContactați echipa de suport prin e-mail sau chat live

Pasul 5

Alegeți să contactați serviciul de asistență prin e-mail sau chat live. Noi am finalizat procesul folosind ultima opțiune, dar o puteți face similar și la fel de ușor și prin e-mail. Faceți clic pe pictograma de chat.

How to cancel your NordVPN account fifth stepSelectați o opțiune de contact

Pasul 6

Așteptați să fiți conectați la un reprezentant al serviciului pentru clienți și explicați ce doriți să faceți. Veți fi întrebați de ce doriți să anulați și dacă se poate face ceva pentru a remedia problema. După cum puteți vedea din chat-ul nostru, nu au insistat cu vânzarea, au acceptat motivul anulării și am fost transferați rapid la departamentul de plăți.

Customer support chatContactați un agent și solicitați rambursarea

Payment department live chat

Pasul 7

Relaxați-vă și așteptați banii. Transferul ar trebui să dureze 1-2 zile lucrătoare; în cazul nostru, am primit banii în două zile lucrătoare, fără alte probleme. După ce ați primit banii înapoi, anulați plățile recurente din modalitatea de plată aleasă, acolo unde este cazul. Acest lucru vă asigură de faptul că nu veți mai trimite accidental alte plăți către NordVPN.

Anularea Abonamentului la NordVPN Prin E-mail

Pentru anularea abonamentului prin e-mail și primirea rambursării, începeți urmând pașii 1–4. La pasul 5, faceți clic pe pictograma de e-mail și completați formularul de contact. Menționați un motiv pentru care doriți să anulați serviciul, deoarece acest lucru va grăbi procesul.

Canceling your NordVPN subscription by emailFaceți clic pe pictograma de e-mail și completați formularul de contact

De obicei, veți primi un răspuns din partea echipei de asistență pentru clienți în termen de 30 de minute. Din acest moment, procesul este similar cu cel prin chat live.

Mi-am Anulat Abonamentul la NordVPN - Acum Ce Fac?

Poate că NordVPN nu a fost VPN-ul potrivit, dar asta nu înseamnă că trebuie să rămâneți neprotejați. După ce ați finalizat anularea abonamentului la NordVPN, este timpul să găsiți următorul furnizor.

La urma urmei, VPN-ul este cel mai bun mod de a vă proteja personal și dispozitivul împotriva amenințărilor cibernetice. VPN-ul este și cel mai simplu mod de a debloca seriale, filme, evenimente sportive și alte servicii de streaming geo-restricționate.

Accesați site-urile și aplicațiile preferate rapid și în siguranță din orice parte a lumii cu ajutorul acestor alternative excelente la NordVPN.

Cele Mai Bune Alternative la NordVPN

1. ExpressVPN - Viteze fulgerătoare și securitate avansată

Dacă în trecut v-ați confruntat cu conexiuni lente ale VPN-urilor, poate este momentul să încercați cel mai rapid VPN de pe piață. ExpressVPN oferă în mod constant viteze fulgerătoare, ideale pentru streaming în HD și torrenting.

Cu peste 3.000 de servere distribuite în 105 de țări, ExpressVPN vă poate ajuta să deblocați website-uri, aplicații și servicii de streaming din întreaga lume. Funcționează chiar și în China!

Aplicațiile de la ExpressVPN sunt ușor de utilizat și sunt dotate cu funcții avansate utile, inclusiv tunelare divizată. VPN-ul folosește o criptarea robustă, un kill switch automat și protecție împotriva scurgerilor de date prin DNS/IPv6 pentru a vă proteja confidențialitatea.

ExpressVPN vă permite să conectați simultan până la 8 dispozitive. De asemenea, dacă doriți să conectați mai multe dispozitive, puteți configura ușor VPN-ul pe router.

Pentru a afla mai multe despre ExpressVPN, citiți părerile utilizatorilor reali. ExpressVPN oferă o garanție de rambursare a banilor în 30 de zile, deci îl puteți testa fără riscuri.

ExpressVPN poate debloca:
  • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN și BBC iPlayer.

Suportă torrenting:

  • Da, toate serverele suportă activități P2P.

ExpressVPN funcționează pe aceste dispozitive:

  • Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome și Firefox. De asemenea, oferă o aplicație pentru utilizarea cu anumite routere.

2. CyberGhost - Servere independente NoSpy

CyberGhost este un VPN rapid și de încredere, cu peste 11.690 de servere în 90+ de locații din întreaga lume. Rețeaua acestui VPN conține servere optimizate pentru streaming-ul diferitelor servicii, inclusiv Netflix.

Aplicațiile prietenoase de la CyberGhost vă păstrează datele în siguranță cu criptare robustă, un kill switch automat, protecție împotriva scurgerilor de date prin DNS/IP și un blocator de malware.

Alte funcții importante sunt blocatorul încorporat de reclame, blocatorul de urmărire online și un pachet opțional de servere NoSpy. De asemenea, CyberGhost vă protejează confidențialitatea cu o politică strictă fără logare.

Acest VPN vă permite să conectați până la 7 dispozitive simultan. Puteți testa CyberGhost fără riscuri cu ajutorul versiunii gratuite timp de 24 de ore și al garanției de rambursare a banilor în 45 de zile.

Citiți recenzia noastră completă pentru CyberGhost și aflați mai multe despre acest VPN.

CyberGhost poate debloca:
  • Profil dedicat pentru streaming cu servere optimizate pentru: Netflix, BBC iPlayer, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN și altele.

Suportă torrenting:

  • Da; profilul dedicat afișează țările și numărul de utilizatori.

CyberGhost funcționează pe aceste dispozitive:

  • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux și Chrome.

Întrebări frecvente

Pot renunța oricând la NordVPN?

Vă puteți anula contul NordVPN oricând doriți, dar pentru a primi rambursarea banilor trebuie să o faceți în primele 30 de zile.

Pot anula abonamentul de 3 ani la NordVPN?

Da, toate abonamentele NordVPN vin cu o garanție de rambursare a banilor de 30 de zile. Dacă anulați în prima lună, ar trebui să primiți banii înapoi cu ușurință.

Dacă sunteți în căutarea unui VPN nou, nu ratați lista noastră cu cele mai bune VPN-uri din 2024.

Pot anula abonamentul NordVPN dacă am depășit termenul limită al garanției?

Politica de rambursare NordVPN acoperă 30 de zile. Dacă ați depășit acest termen nu vă putem promite nimic, dar nu ați face rău dacă ați contacta serviciul de asistență pentru a explica motivul anulării. Poate vor fi dispuși să facă o excepție.

NordVPN oferă rambursarea banilor?

Da! Dacă vă anulați abonamentul în primele 30 de zile, nu ar trebui să aveți nicio problemă să vă primiți banii înapoi. Împreună cu echipa mea, am testat această politică de garanție de câteva ori și am primit de fiecare dată rambursarea banilor repede și ușor. Banii au intrat în cont mereu în termen de 1-2 zile lucrătoare.

Care este cea mai bună alternativă la NordVPN în România?

Dacă sunteți în căutarea unui VPN mai bun și nu vă deranjează să plătiți mai mult, cea mai bună recomandare a mea este ExpressVPN. Poate ocoli aproape orice geo-restricții sau tehnologii anti-VPN ale platformelor de streaming precum Netflix, BBC iPlayer, Prime Video și multe altele, dar și ale țărilor precum China sau Rusia, unde accesul la internet este puternic restricționat. Mai mult, viteza sa este incredibil de rapidă. Puteți vedea rezultatele complete ale testelor noastre în recenzia detaliată pentru ExpressVPN.

Dacă doriți o alternativă mai ieftină, CyberGhost este o opțiune excelentă care oferă viteze decente de streaming și funcții avansate de securitate.

Toate VPN-urile recomandate de mine vin cu garanții de rambursare a banilor de încredere, așa că nu veți fi obligați să plătiți un VPN care nu vă place.

Cum pot contacta serviciul de asistență pentru clienți NordVPN?

Cel mai simplu mod de a contacta asistența NordVPN este să folosiți chat-ul live: trebuie doar să accesați NordVPN.com, să faceți clic pe „Help” (Ajutor) și să începeți conversația. Agenții de asistență sunt disponibili non-stop și, din experiența mea, răspunsurile lor sunt întotdeauna rapide. De asemenea, puteți contacta NordVPN și prin e-mail.

Pot să-mi schimb abonamentul NordVPN?

Da! Este foarte ușor să treceți la un alt abonament. Tot ce trebuie să faceți este să accesați NordVPN.com, să vă autentificați în cont și apoi să faceți clic pe butonul Change Plan (Schimbați abonamentul).

Concluzie și Informații Suplimentare

NordVPN are multe puncte forte, dar nu poate fi cel mai bun VPN pentru oricine. Din fericire, anularea abonamentului la NordVPN și obținerea rambursării sunt procese rapide și ușoare.

Deși poate nu ați fost mulțumiți de NordVPN, acum este momentul să găsiți un furnizor care să funcționeze pentru nevoile voastre. Vă recomandăm ExpressVPN pentru a vă păstra siguranța și pentru a vă proteja confidențialitatea online în timp ce faceți streaming, torrenting, sau în timpul navigării.

Asigurați-vă că ați accesat pagina noastră de oferte și cupoane pentru a economisi la următorul vostru abonament de VPN. Dacă doriți să vă creșteți gradul de anonimat, aruncați o privire la recenzia noastră pentru cele mai bune VPN-uri fără logare.

Probabil veți fi interesați și de ghidul nostru despre cele mai bune VPN-uri pentru Netflix care chiar funcționează în 2024.

În concluzie, cele mai bune alternative de VPN la NordVPN sunt...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Ren Sayer a lucrat ca Redactor pentru vpnMentor. Ren a efectuat cercetări și teste, fiind specializat pe crearea de ghiduri detaliate pentru a ajuta cititorii să profite la maximum de caracteristicile și capacitățile VPN-ului lor.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.