Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cel mai bun VPN pentru Securitate (Date sigure în 2024)

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Dacă sunteți conștient de amenințările la adresa securității datelor pe parcursul navigării pe internet, ar trebui să utilizați un VPN. Când vă conectați direct la internet, datele dvs. se deplasează într-o rețea nesecurizată, care este ușor de hăckuit.

Hackerii nu reprezintă singura amenințare la adresa securității datelor. ISP-ul dvs. poate monitoriza toate datele pe care le trimiteți sau le primiți prin internet. Dacă nu sunteți atent, informațiile dvs. pot fi furate. Aceste informații pot include detaliile dvs. personale, istoricul medical, informațiile despre bancă și cartea de credit și fotografiile și videoclipurile dvs.

De ce aveți nevoie de VPN pentru securitate online

 1. Nu doriți ca furnizorul dvs. de servicii să vă spioneze:

  Fie că este vorba despre un chat online sau despre un e-mail sau despre documente importante pe care le trimiteți online – ISP-ul poate vedea totul. Furnizorii de servicii de Internet pot monitoriza activitățile dvs. și pot verifica site-urile pe care le-ați vizitat. Este posibil să utilizați modul incognito pentru navigare, pentru a evita salvarea istoricului web, dar nu puteți fi invizibil în fața ISP-ului.

  Deși este posibil să nu fie cineva care monitorizează în mod constant fiecare clic pe care îl faceți, istoricul dvs. este stocat în sistemul său și este o sursă de informații. Companiile de marketing sunt dispuse să plătească pentru istoricul dvs. de navigare, astfel încât să poată trimite anunțuri direcționate către dvs. Detaliile dvs. stocate împreună cu ISP-ul pot fi accesate și de către departamentul de poliție dacă au un mandat împotriva dvs. Cea mai bună modalitate de a vă ascunde datele de ISP este prin utilizarea unei rețele VPN.

 1. Nu doriți ca hackerii să vă adune datele:

  Hackerii pot accesa cu ușurință informațiile dvs., mai ales dacă utilizați WiFi public. Dacă doriți să rămâneți în siguranță de încercările de hacking, este mai bine să utilizați o rețea VPN care să vă poată cripta datele.

  În timp ce unele spoturi publice Wi-Fi sunt sigure, multe nu sunt
  . Wi-Fiurile publice pot fi configurate de către hackeri pentru a avea acces la numele dvs. de utilizator și parolă. Atunci când utilizați un VPN pe Wi-Fi public, datele dvs. sunt protejate împotriva hackerilor.

 1. Ați auzit despre Snowden:

  Edward Snowden, fost angajat al CIA, care a dezvăluit multe programe de supraveghere, a dezvăluit că guvernul spionează pe toată lumea și înregistrează activitățile lor online. Dacă luați în serios securitatea și nu doriți ca agențiile federale să vă verifice activitatea, trebuie să luați măsuri de precauție practice pentru a vă proteja datele.

  Una dintre cele mai simple metode de a face acest lucru este prin utilizarea unui VPN pentru a vă ascunde detaliile. Cu un VPN, puteți trimite și primi mesaje în siguranță, fără ca nimeni să vă spioneze.

  Dacă sunteți îngrijorat de guvernele care vă urmăresc locația, atunci aceste VPN-uri de tip fără-înregistrare sunt ceea ce căutați. Dacă sunteți în căutarea unei rețele VPN complete și securizate, continuați să citiți mai jos.

De ce ar trebui să utilizați un VPN

Un VPN creează un tunel sigur pentru trecerea datelor dvs. Există mai multe tipuri de criptare pe care VPN-urile le utilizează. Criptarea cea mai puternică se poate face cu o cheie de 256 de biți. Cu această cheie, va dura 1.1 x 10 încercări de a ataca pachetul de date.

Deoarece acest lucru este practic imposibil, datele dvs. sunt sigure. Există mai multe protocoale care sunt utilizate cu VPN-uri, cum ar fi PPTP, L2TP și SSTP. Cea mai sigură dintre ele este OpenVPN. Dacă utilizați un VPN cu protocolul OpenVPN pe o criptare de 256 de biți, conexiunea dvs. este destul de sigură.

Asigurați-vă că vă protejați datele importante. Chiar dacă credeți că nu aveți nimic de ascuns de guvern, este întotdeauna o idee bună să rămâneți în siguranță. Cu un VPN decent, datele dvs. rămân în siguranță criptate și ascunse.

Iată cel mai bun VPN recomandat de noi:

Ofertă ExpressVPN Mai 2024: Pentru o perioadă limitată, puteți obține un abonament ExpressVPN cu până la 49% reducere! Nu ratați!
 • Oferă criptare AES-256
 • Permite conexiunea utilizând OpenVPN
 • Promite 99,9% timp de funcționare
 • Are servere în peste 105 de țări
 • Serviciul clienți funcționează 24/7

Vizitați-le site-ul sau vedeți-le recenziile.

Pentru a rămâne în siguranță, asigurați-vă că utilizați o rețea VPN de încredere și că urmați cele mai bune practici pentru siguranța online.

Dacă doriți o rețea VPN sigură pentru compania dvs., faceți clic aici.

Dacă sunteți în căutarea unui VPN securizat în timp ce călătoriți, atunci aceste VPN-uri sunt perfecte.

În concluzie, cel mai bun VPN pentru Securitate în 2024 este...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.