Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cele mai bune VPN-uri pentru vacanțe – Prețuri și oferte

Guy Fawkes Actualizat la 17 apr,2024 Expert anonimi în securitatea cibernetică

De ce Aveți Nevoie de VPN pentru călătorii?

Folosirea unei rețele VPN oferă anumite bonusuri atunci când sunteți în mișcare, indiferent dacă este vorba de afaceri sau plăcere. Iată trei motive principale pentru care doriți să vă aduceți VPN-ul în călătoria dvs:

 1. Vreți să ignorați potențiala cenzură online și geoblocajele?
  Dacă intenționați să vizitați o țară cunoscută pentru restricțiile pe Internet și pentru cenzură - cum ar fi China și, de curând, Rusia - sau doriți să deblocați serviciile de streaming disponibile numai în anumite locații - cum ar fi Netflix USA, BBC iPlayer, Sling TV și mai multe - ar trebui să aduceți o rețea VPN cu dumneavoastră oriunde ați fi. Cu siguranță, numai VPN-urile de top vor avea ceea ce căutați în departamentul respectiv, deci asigurați-vă că VPN-ul dvs suportă funcții avansate pentru anumite țări problematice, precum și o mare varietate de servere de pe tot globul și deblocarea funcționalității pentru cele mai populare platforme geoblocate acolo.
 2. Planificați să utilizați foarte mult WiFi public
  Puține lucruri sunt la fel de simple și satisfăcătoare, precum conectarea la WiFi în timp ce călătoriți și accesul pe Internet rapid, ușor și gratuit. Cu toate acestea, dacă doriți să mergeți pe acest drum, ar trebui să vă garantați și securitatea - o rețea VPN va face acest lucru pentru dvs. Trebuie doar să vă asigurați că furnizorul VPN nu are sediul într-una dintre cele cinci țări „cu ochi” și confidențialitatea digitală va rămâne pe deplin intactă.
 3. Doriți să accesați în siguranță rețeaua companiei
  Multe organizații de astăzi au nevoie de o conexiune VPN pentru ca angajații lor să poată accesa date importante ale companiei, chiar și în propriile birouri. De aceea, nu trebuie să fie o surpriză faptul că obținerea unei rețele VPN pentru călătoria dvs de afaceri în străinătate este aproape obligatorie dacă doriți să ajungeți în rețeaua companiei într-o manieră sigură și profesională. Cea mai bună cale de acțiune este să căutați un furnizor VPN capabil, care este cunoscut pentru profesionalismul și atenția acordate clienților - problemele legate de afaceri rareori tolerează întârzieri și sughițuri, așa că doriți să aveți acces rapid și ușor de fiecare dată, plus sprijin excelent pentru a rezolva problemele ce pot să apară oricând.

Următorul VPN pot fi cel mai bun partener de călătorie atunci când vine vorba să profitați din plin de Internet, indiferent unde vă îndreptați.

Acest VPN oferă o multitudine de servere în diverse locații, politici de zero-log-uri și o conexiune fiabilă și nestingherită:

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!

De ce Aveți Nevoie de o rețea VPN în timp ce călătoriți

VPN-urile vă pot proteja de activitatea dăunătoare. Indiferent de locul în care vă aflați, este posibil ca identitatea dvs online și confidențialitatea dvs să devină vulnerabile să nu fie pe lista dvs de lucruri de făcut. Un VPN acționează ca o protecție împotriva hack-urilor sau atacurilor potențiale și este util în special atunci când se utilizează WiFi din surse neîntemeiate. WiFi-ul public nu overă oferă cu adevărat liniștea pe care o vreți, dar cu un VPN, anonimatul dvs este păstrat și timpul dvs pe Internet nu va atrage atenția nedorită, indiferent de parcul frumos sau de cafeneaua plină de viață de unde vă conectați.

Nu trebuie să vă faceți griji cu privire la scurgerea informațiilor delicate ale companiei. Mecanismele de criptare din spatele unui VPN vă permit să vă petreceți exact zero timp în timpul accidentelor de muncă cu implicații grave asupra călătoriilor dvs. Un VPN solid vă oferă securitatea pe care trebuie să o creați pentru liniște și siguranță, indiferent de locul în care vă aflați.

Veți avea toate serviciile și serviciile de divertisment disponibile pentru dvs. Cenzura și blocurile geografice sunt nefericite, dar așa stau lucrurile. Optarea pentru un VPN de calitate, cu toate acestea, vă va oferi soluția la aceste restricții. Fie că vă aflați pe Google sau pe Facebook în spatele Marelui Firewall din China, fie că puteți vedea ultimul episod din serialul dumneavoastră preferat, disponibil doar pe Netflix SUA, cu un VPN, vă puteți bucura de acces nelimitat la platformele alese.

Familiarizați-vă cu dintre VPN-urile noastre cele mai recomandate:

 • Conexiuni securizate, rapide și criptare avansată
 • Locații VPN în 105 de țări
 • Una dintre puținele VPN-uri capabile să ocolească în mod fiabil blocurile VPN, inclusiv Netflix
 • Politica non-log vă asigură că sunteți protejat în orice moment
 • Proces de 30 de zile cu o garanție de returnare a banilor - nu pierdeți nimic dacă decideți să îl încercați
 • Excelent suport 24/7 pentru clienți
 • Conexiuni simultane pe până la 8 dispozitive separate.

Obțineți VPN   Citește review

În concluzie, un VPN vă poate face călătoriile mult mai plăcute, fie prin deblocarea conținutului restrâns, fie prin faptul că nu vă expuneți datele personale sau de companie. Dacă doriți să fiți în siguranță și inteligenți, luați în considerare „împachetarea” unui VPN pe măsură ce vă pregătiți pentru călătoria dvs - cu siguranță va fi la îndemână.

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.