Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cel mai bun VPN pentru PayPal – Cel mai sigur în 2024

Guy Fawkes Actualizat la 03 mar,2024 Informație verificată de Aleksandra Kovacevic Expert anonimi în securitatea cibernetică

De ce aveți nevoie de VPN pentru PayPal?

Milioane de utilizatori utilizează PayPal zilnic pentru a trimite și primi bani în întreaga lume, dar un VPN poate oferi securitate suplimentară și accesibilitate atunci când utilizați acest serviciu popular de plată online. Iată trei motive pentru care doriți să efectuați o afacere pe PayPal cu ajutorul unei rețele VPN:

 1. Adesea folosiți internetul public/neasigurat

  Fie că este vorba despre un hotspot WiFi public sau despre Internetul hotelului dvs., o conexiune publică/partajată poate fi o problemă pentru confidențialitatea dvs. Fără straturi suplimentare de protecție, vă expuneți la riscuri grave, inclusiv furtul de detalii personale sau deturnarea contului.

  Să fiți inteligent cu banii dvs. este o prioritate de top - un VPN fiabilă vă poate oferi protecția de care aveți nevoie dacă călătoriți frecvent sau folosind mult Internet public din orice alt motiv. Cei mai buni furnizori se disting prin standardele de criptare de top și o varietate de măsuri de securitate suplimentare.

 2. Doriți să aveți un cont PayPal în ciuda restricțiilor din țara dvs.

  VPN-urile sunt cunoscute pentru capacitățile lor de deblocare, dar acestea sunt în mare parte asociate cu servicii de streaming, cum ar fi Netflix. Cu toate acestea, Paypal își limitează serviciile în funcție de locația dvs. PayPal este disponibil în majoritatea țărilor, însă există câteva locuri, cum ar fi Muntenegru, unde puteți trimite fonduri altora, dar nu puteți primi niciunul. Alte țări au această funcționalitate limitată sau nu oferă nicio posibilitate pentru un cont PayPal - cu ajutorul unui VPN solid, puteți rezolva această problemă.

 3. Sunteți mereu în căutarea celor mai bune oferte

  Nu există nicio îndoială că PayPal face cumpărăturile online o activitate la fel de ușoară ca mersul pe bicicletă - parteneriatul său cu eBay este o dovada mai mult decât suficientă. Dacă aveți o slăbiciune pentru schimburi benefice, utilizarea inteligentă a unui VPN vă poate aduce câteva oferte excelente. Indiferent dacă este vorba despre produse sau servicii, prețurile și abonamentele pot varia semnificativ de la o țară la alta, deci dacă sunteți cumpărător sau călător și folosiți Paypal, un VPN bun vă va ajuta, în special cu economisirea de bani pe hoteluri.

De ce ar trebui să utilizați un VPN cu PayPal

Un VPN adaugă un strat suplimentar de securitate în contul dvs. PayPal:

Acest lucru se aplică în aproape orice scenariu, dar este cel mai valoros dacă utilizați internetul public. Mulțumită modului de funcționare a rețelelor VPN, traficul dvs. este redirecționat către serverul dvs. selectat, în loc să fiți neprotejat într-un hotspot împărtășit de mii.

În acest fel, confidențialitatea este garantată și riscul ca detaliile dvs. delicate să fie compromise este redus la minimum.

Bineînțeles, securitatea dvs. va fi la fel de puternică ca și cea a furnizorului VPN, așa că vă sfătuim să alegeți un VPN de încredere cu o experiență impecabilă.

Puteți beneficia de avantajele ofertelor PayPal, chiar dacă vă aflați în afara limitelor sale:

Dacă sunteți destul de nefericit să vă aflați într-o țară în care PayPal nu este disponibil, o rețea VPN poate fi o poartă pentru depăși această problemă.

Prin mascarea locației IP-ului dvs., puteți ocoli orice restricții naționale și vă puteți bucura de PayPal fără limite. De asemenea, puteți evita TVA și alte taxe specifice! Rețineți totuși că vă puteți confrunta cu dificultăți - de exemplu, accesarea serviciului PayPal prin VPN nu va funcționa în Egipt.

În plus, PayPal în sine pare să fi fost hăckuit - recent, conturile au devenit mai sensibile la IP, ceea ce înseamnă că este posibil să trebuiască să contactați PayPal pentru a debloca contul dvs. dacă îl accesați din mai multe IP-uri de mai multe ori la rând.

Vestea bună este că aceste conflicte sunt încă foarte ușor de rezolvat și, dacă doriți să le evitați cu totul, puteți întreba întotdeauna furnizorul dvs. despre un IP static. Numai cele mai bune VPN-uri au funcționalitate de IP static, dar în cartea noastră este modul de a rula PayPal.

Cel mai bun VPN pentru PayPal în 2024

1. ExpressVPN

 • SSL-securizat și care utilizează cele mai bune protocoale pentru o conexiune complet protejată
 • 3.000+ servere în 105 de țări
 • Poate fi utilizat simultan pe 8 dispozitive
 • Suport excelent 24/7, complet cu tutoriale de instalare și ghiduri de depanare
 • Garanție de returnare a banilor în 30 de zile

Vizitați-le site-ul sau vedeți-le recenziile.

Nu vă puteți decide care VPN este mai bun pentru dvs. Consultați comparația noastră.

Pe scurt, PayPal este cu adevărat unul dintre cele mai bune lucruri care există pe Internet. Când îl cuplați cu un VPN util, vă puteți bucura de el în toată splendoarea sa și uita de orice preocupări legate de securitate sau accesibilitate.

Căutați VPN-uri care prioritizează securitatea? Aruncați o privire la acestea. Sau dacă doriți un VPN pe care îl puteți utiliza cu browserul dvs., consultați extensiile VPN de top pentru Chrome.

În concluzie, cel mai bun VPN pentru Paypal în 2024 este...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.