Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Top 4 VPN-uri robuste și ieftine pentru uTorrent în 2024

Kate Veale Actualizat la 03 mar,2024 Editor senior

Dacă utilizați uTorrent - sau orice alt site de torrenting – fără un VPN, vă asumați un risc enorm. Furnizorul vostru de Internet vă poate urmări cu ușurință activitățile de torrenting, iar adresa de IP și locația fizică vor fi expuse celorlalți utilizatori de uTorrent.

Această expunere vă face vulnerabili la o serie amenințări. Diverse persoane sau servicii vă pot fura datele personale, alți utilizatori pot lansa atacuri de tip malware sau DoS asupra voastră și v-ați putea confrunta chiar și cu consecințe juridice dacă descărcați materiale protejate prin drepturi de autor, chiar și accidental.

Din fericire, există o modalitate ușoară de a face torrenting în siguranță și cu intimitate totală. Durează doar câteva minute și trebuie să o adoptați de fiecare dată când descărcați torrente!

Utilizarea unui VPN bun vă va masca adresa de IP și vă va cripta datele, făcând în așa fel încât acestea să nu poată fi citite de ISP sau de autorități. Nimeni nu va putea să vadă sau să vă urmărească activitatea online, iar ceilalți utilizatori nu vă vor mai putea ataca.

În acest ghid, vă vom explica cum să utilizați uTorrent-ul în mod anonim cu ajutorul unui VPN. De asemenea, vom evidenția caracteristicile importante ale unui VPN bun și vă vom ajuta să alegeți cea mai bună variantă pentru nevoile voastre.

Cele mai bune VPN-uri pentru uTorrent: Listă rapidă

  1. ExpressVPN - Fiind cel mai rapid VPN premium de pe piață, ExpressVPN oferă compatibilitate P2P și securitate de top.
  2. CyberGhost - Cu un profil încorporat de Torrenting anonim, cu CyberGhost este extrem de ușor să rămâneți în siguranță cât timp utilizați uTorrent.
  3. PrivateVPN - Descărcați și deblocați orice doriți sub protecția totală a lui PrivateVPN, datorită vitezei sale fulgerătoare și a caracteristicilor excelente de confidențialitate.
  4. VyprVPN - Descărcați și deblocați orice doriți sub protecția totală a lui PrivateVPN, datorită vitezei sale fulgerătoare și a caracteristicilor excelente de confidențialitate.

Începeți torrenting-ul anonim chiar ACUM!

De ce aveți nevoie de VPN pentru uTorrent

Descărcarea și încărcarea de conținut pe uTorrent sunt activități periculoase. Partajarea fișierelor printr-o rețea P2P vă expune dispozitivul la conținuturi de tip malware, spionaj și atacuri DoS. Cu toate acestea amenințările nu se opresc aici.

De exemplu, dacă descărcați un fișier protejat prin drepturi de autor, chiar dacă nu vă dați seama de acest lucru, sunteți pasibili de consecințe penale. Și, deoarece uTorrent-ul divulgă IP-ul vostru real altor utilizatori, autoritățile vă pot localiza cu ușurință.

VPN-urile de înaltă calitate vă maschează adresa de IP prin conectarea dispozitivului la un server din altă locație printr-un tunel securizat, pentru a vă proteja identitatea. Pentru toți ceilalți interesați, va apărea ca și cum ați accesa internetul din locația acelui server și nimeni nu va putea vedea unde sunteți cu adevărat.

De asemenea, VPN-ul va cripta traficul pe Internet, în așa cel încât acesta nu va putea fi citit de către cei ce vă spionează conexiunea, cum ar fi ISP-ul. Dispozitivul vostru va fi protejat ori de câte ori sunteți online, indiferent dacă utilizați uTorrent, navigați sau faceți streaming video.

Iată doar câteva dintre motivele pentru care trebuie să utilizați MEREU un VPN pentru uTorrent:

1. Penetrați firewall-ul rețelei și restricțiile pentru uTorrent

Dacă rețeaua voastră de la serviciu sau de la școală blochează folosirea uTorrent-ului, VPN-ul vă va restabili accesul și va împiedica administratorul rețelei să vadă ce faceți în mediul online. Prin mascarea IP-ului și rutarea traficului prin intermediul unui server la distanță, VPN-urile pot ocoli firewall-urile și pot debloca conținutul restricționat din întreaga lume.

2. Evitați consecințele juridice

Legile privind drepturile de autor sunt complicate și există posibilitatea să nu știți întotdeauna dacă fișierele pe care le accesați sunt protejate prin drepturi de autor sau nu. Chiar și așa, autorităților nu le pasă. Cu un VPN fiabil, activitatea voastră nu poate fi urmărită pentru a vă identifica, deci nu va trebui să vă faceți griji cu privire la problemele juridice.

Noi, cei de la vpnMentor, nu încurajăm activitatea de descărcare ilegală, dar vă susținem dreptul de a rămâne în siguranță și în anonimat cât timp sunteți online.

3. Depășiți limitările ISP-ului

Anumiți furnizori de Internet sunt notorii pentru limitarea conexiunilor utilizatorilor de torrente. Cu toate acestea, atunci când datele voastre sunt criptate, ISP-ul nu va ști că utilizați uTorrent-ul. În acest mod, VPN-ul poate depăși limitarea impusă de ISP și congestionarea rețelei, putând chiar accelera conexiunea!

4. Vă păstrează informațiile personale private

Deoarece VPN-urile sigure vă ascund locația reală și determină traficul să nu poată fi citit de alți utilizatori, de autorități sau de către alte servicii, veți rămâne complet anonimi iar datele voastre nu vor ajunge în mâinile altcuiva.

Cu toate acestea, trebuie să cunoașteți faptul că VPN-urile gratuite au, de obicei, o securitate mai slabă, iar multe dintre ele vor colecta datele voastre pentru a le vinde Pentru o activitate cu grad ridicat de risc, cum ar fi torrenting-ul, trebuie să aveți încredere numai în VPN-urile de top, cu un cazier imaculat în ceea ce privește menținerea siguranței utilizatorilor.

Ce să căutați la un VPN pentru uTorrent

Atunci când căutați un VPN pentru uTorrent, trebuie să alegeți unul care oferă:

  • Compatibilitate și suport pentru P2P. Nu toate VPN-urile permit partajarea de fișiere în rețelele lor și, dacă nici al vostru nu o face, nu veți putea folosi uTorrent-ul deloc.
  • Conexiuni de mare viteză și lățime de bandă nelimitată.
  • Funcții de securitate de ultimă generație. Acestea trebuie să includă criptarea de nivel militar, politica fără logare, un kill switch automat și protecție împotriva scurgerilor de date.
  • Servere în întreaga lume.
  • Aplicații pentru toate tipurile voastre de dispozitive.

Cele mai bune VPN-uri pentru uTorrent

1. ExpressVPN - Viteze fulgerătoare pentru torrenting fără probleme

Veți aprecia enorm cât de ușor este torrenting-ul cu ExpressVPN, cel mai rapid VPN premium de pe piață.

ExpressVPN operează peste 3.000 de servere în 105 de țări, pentru a vă putea bucura de acces securizat și nerestricționat la internet, din orice colț al globului. Caracteristicile avansate de securitate ale furnizorului vă asigură în permanență anonimatul în mediul online.

Cu toate aceste caracteristici și multe altele, disponibile în aplicații ușor de utilizat, nu este de mirare că ExpressVPN primește evaluări atât de bune. Garanția de 30 de zile pentru rambursarea banilor vă permite să îl testați fără niciun risc!

Ofertă ExpressVPN Mai 2024: Pentru o perioadă limitată, puteți obține un abonament ExpressVPN cu până la 49% reducere! Nu ratați!

2. CyberGhost - Profil dedicat pentru torrenting

CyberGhost ia în serios protecția utilizatorilor de uTorrent. De fapt, VPN-ul are chiar și un profil special creat pentru torrenting anonim!

Vitezele rapide și datele nelimitate facilitează torrenting-ul fără întrerupere, în timp ce funcțiile de securitate înaltă vă protejează dispozitivul și alungă spionii.

Puteți citi impresiile grozave ale utilizatorilor despre acest serviciu, apoi să testați CyberGhost fără riscuri, cu o garanție generoasă de 45 de zile pentru rambursarea banilor. De asemenea, furnizorul oferă o perioadă de testare gratuită de până la 7 zile pentru utilizatorii de Android, iOS și Windows.

Ofertă Mai 2024: CyberGhost vine cu o reducere de 83% la cel mai popular abonament! Profitați de această ofertă acum și economisiți mai mult la abonamentul CyberGhost.

3. PrivateVPN - Torrenting fiabil și anonim

Cu cele peste 80 de servere în 57 de țări, PrivateVPN este cunoscut pentru vitezele sale ultra-rapide, torrenting-ul anonim și suportul pentru P2P sau, în câteva cuvinte: securitate, viteză și prețuri competitive.

Datorită politicii fără logare, a protecției împotriva scurgerilor de date prin IPv6 și a kill switch-ului, nu este deloc surprinzător faptul că acest furnizor se recomandă a fi cel mai de încredere VPN din lume.

Cu PrivateVPN puteți proteja până la 10 dispozitive și suportă toate platformele OS. Cu toate aceste caracteristici extraordinare, este ușor de înțeles de ce este unul dintre VPN-urile preferate ale clienților.

Puteți testa acest furnizor fără riscuri, grație garanției de 30 de zile pentru rambursarea banilor și, dacă vă răzgândiți, valoarea vă va fi înapoiată imediat.

4. VyprVPN - Activitate de torrenting nedetectabilă

Serviciul rapid și securizat al lui VyprVPN include compatibilitate cu P2P și caracteristici de securitate de ultimă oră, cum ar fi criptarea de grad militar și Firewall NAT.
VyprVPN depune toate eforturile pentru a se asigura că aveți o conexiune sigură și că locația voastră este nedetectabilă. De fapt, VPN-ul a fost auditat recent de către independenți cu privire la protocoalele sale de securitate și a trecut cu brio!

Cel mai bun lucru este că VyprVPN este extrem de ușor de utilizat și oferă aplicații pentru majoritatea dispozitivelor cunoscute. VyprVPN oferă un serviciu impresionant, ce este evaluat de utilizatorii din întreaga lume ca fiind grozav!

Atunci când vă înregistrați la VyprVPN, puteți fi selectați aleatoriu pentru a beneficia de o perioadă de testare gratuită de 3 zile sau de o garanție de 30 de zile pentru rambursarea banilor. Din păcate, compania nu oferă aceste beneficii tuturor utilizatorilor în mod automat.

Rezumat

Descărcarea și încărcarea de fișiere pe uTorrent sunt acțiuni riscante, dar VPN-ul potrivit vă va putea proteja anonimatul. Dacă doriți să acceptați sfatul nostru, puteți găsi cele mai bune VPN-uri pentru utilizarea în România, chiar aici.

De asemenea, VPN-ul va împiedica ISP-ul și autoritățile să vă găsească locația pe baza descărcărilor, păstrând în același timp utilizatorii băgăcioși de uTorrent la distanță de informațiile private, cum ar fi adresa de IP.

Acum, din moment ce știți cum să vă protejați în utilizarea uTorrent-ului, puteți afla care sunt cele mai bune oferte și cupoane de VPN-uri, pentru a economisi sume importante la achiziția unui astfel de serviciu!

Testează ExpressVPN acum!

Pe scurt, aici sunt cele mai bune VPN-uri pentru torrente în 2024...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 83%!
3
9.2 /10
9.2 Scorul nostru
Economisiți 85%!
4
8.9 /10
8.9 Scorul nostru
Economisiți 50%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Kate scrie și editează pentru vpnMentor din 2018. Pasiunea ei este să ajute utilizatorii să se protejeze de amenințările online.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.