Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cod Eroare Netflix M7111-5059 - Remediere rapidă în 2024

Sarit Newman Actualizat la 11 mar,2024 Cercetător în securitatea Internetului

Conținutul platformei Netflix variază în întreaga lume, iar accesarea întregului său conținut din locația voastră poate fi dificilă. Atunci când încercați să accesați cele mai bune serii Netflix cu un VPN, puteți primi mesajul „proxy detectat” pe un fundal negru în loc de filmul sau serialul pe care așteptați să îl redați. Eroarea de proxy de la Netflix (numită oficial Eroarea Netflix M7111-5059) apare doar în anumite situații. Vederea acestui mesaj pe ecran este mereu o experiență dezamăgitoare pentru utilizatorii români. Mai mult, unii utilizatori din România pot primi și eroarea M7111-1331-5059.

Nu vă faceți griji! Vă acoperim spatele. Mai jos, vă spunem cum să ocoliți eroarea de Proxy Netflix și cum să o remediați cu un VPN.

Dacă nu aveți un VPN, veți dori unul

VPN-urile sau rețelele virtuale private, vă conectează la diferite servere din întreaga lume.

Aceste servere modifică, în esență, geolocația și adresa IP, făcând site-urile să creadă că navigați dintr-o altă locație.

VPN-urile pot, de asemenea, să vă protejeze confidențialitatea și securitatea. Dacă doriți să aflați mai multe despre funcționarea VPN-urilor, faceți clic aici.

În mod ideal, ar trebui să puteți accesa Netflix cu orice VPN, dar nu este cazul.

De ce nu pot viziona Netflix cu VPN-ul meu?

Nu este nimic mai frustrant decât să plănuiți să vizionați Netflix doar pentru a realiza că filmul pe care urma să îl urmăriți este blocat.

Deoarece atât de mulți oameni încearcă să vizioneze toată biblioteca Netflix din întreaga lume, Netflix s-a prins de schemă.

Compania a fost puternic afectată de soluțiile VPN și proxy-urile DNS.

Ne cerem scuze pentru întrerupere. Se pare că folosești un program de deblocare sau un proxy. Te rugăm să dezactivezi aceste servicii și să încerci din nou. Pentru ajutor suplimentar, accesează netflix.com/proxy. Cod de eroare: M7111-5059

Detectorul proxy al Netflix blochează automat conținutul pentru oricine utilizează un VPN sau un proxy.

Netflix merge mai departe punând, în mod frecvent, pe lista neagră adresele VPN-urilor cunoscute și proxy-urilor DNS, similar cu BBC iPlayer.

Asta înseamnă că, chiar dacă VPN-ul dvs. accesează Netflix cu succes, s-ar putea să nu o facă și a doua zi.

Deci ce puteți să faceți în acest caz?

Un VPN bun nu va avea această problemă

În timp ce dorim ca fiecare VPN să poată accesa cu ușurință tot conținutul Netflix, nu este adevărat.

Cel mai bun lucru pe care trebuie să-l faceți este să utilizați un VPN încercat și testat care ocolește repetat blocajul VPN al Netflix.

Aceste rețele VPN vă vor ajuta să vizionați toate emisiunile și filmele preferate.

În concluzie, cele mai bune VPN-uri pentru Netflix din 2024 sunt...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
3
9.5 /10
9.5 Scorul nostru
Economisiți 83%!

Nu există nicio garanție că un VPN poate funcționa, dar există câteva care s-au dovedit eficiente.

ExpressVPN are cea mai bună reputație pentru deblocarea tuturor variantelor de Netflix.

Ambele companii au o garanție de 30 de zile de returnare a banilor și au un suport excelent pentru clienți.

Alți furnizori, cum ar fi PIA and PureVPN nu pot să deblocheze Netflix și precizează acest lucru pe site-ul lor. Unlocator a afirmat că are o soluție "în fabrică" de mult timp.

Doriți să-l încercați gratuit?

Plătiți deja pentru abonamentul dvs. Netflix, de ce ar trebui să plătiți pentru un VPN?

Iată afacerea, VPN-urile gratuite și proxy-urile DNS nu vor putea accesa Netflix. Chiar dacă o fac, garantăm că va trebui să reîmprospătați pagina de câteva ori și va trebui să găsiți un nou VPN foarte curând.

Concluzie: aveți nevoie de un VPN bun. Puteți să vă urmăriți emisiunile preferate, dar veți avea nevoie de o rețea VPN bună pentru a le accesa.

Verificați cele mai bune VPN-uri pentru Netflix și veți putea să "Netflix and chill" ori de câte ori doriți!

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Sarit este un scriitor cu experiență în domeniul securității pe internet și un editor cu o obsesie pentru o gramatică adecvată. A scris pentru multe companii și a redactat numeroase texte, inclusiv manuscrise de 300 de pagini. Îi place să fie organizată și crede că toată lumea are dreptul la intimitatea online.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.