Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cum să accesezi Dropbox în China

Guy Fawkes Actualizat la 15 feb,2024 Expert anonimi în securitatea cibernetică

China încearcă să blocheze Dropbox din 2010. Cu toate acestea, Dropbox începând să folosească protocolul HTTPS pentru comunicații securizate în 2014, evită încercarea Chinei de a folosi cenzura ("Marele Firewall din China").

Cu toate acestea, autoritățile chineze au ripostat prin blocarea accesului la adresele HTTPS ale serviciului, care se ridică la o interdicție totală asupra tuturor serviciilor Dropbox, aplicației precum și asupra serviciului online.

Și, dacă aveți nevoie să accesați alte platforme precum WhatsApp sau Facebook, va trebui să planificați în avans. Puteți folosi instrumentul nostru de testare firewall pentru a verifica ce site-uri sunt cenzurate de guvernul chinez. Dacă aveți îngrijorări cu privire la utilizarea unui VPN în China, nu vă faceți griji, deoarece guvernul chinez luptă împotriva VPN-urilor prin blocarea lor. Nu există rapoarte publice privind penalizarea turiștilor pentru utilizarea unui VPN în această țară.

Dropbox nu este singurul site blocat de China.

Următoarele sunt doar câteva dintre serviciile la care autorităție chineze au tăiat accesul...

- Facebook

- YouTube

- Twitter

- servicii Google, inclusiv Gmail, Google Maps, Google Drive

- Instagram

- Netflix

- Flickr

- The New York Times

- The Wall Street Journal

Modul de a ocoli Marele Firewall din China și de a recăpăta acces la Dropbox

Cel mai bun mod de a ocoli Marele Firewall al Chinei este de a ascunde site-urile pe care le accesezi de serverele din China. Acest lucru presupune ca tot traficul de internet să fie criptat de la bun început.

Un program VPN care poate fi utilizat pe desktop sau laptop, dar, de asemenea, și pe dispozitive mobile, cum ar fi tabletele și smartphone-uri) îți oferă cele mai simple mijloace pentru a-ți cripta activitatea online. Programele VPN utilizează criptarea pentru a-ți ascunde activitatea  online din momentul în care începi. Acest lucru previne firewall-ul de la tăierea accesului la site-urile pe care dorești să le vizitezi, pentru simplul motiv că nu poate.

Cel mai simplu mod de a cripta traficul este cu o aplicație VPN (pe computer, tabletă și smartphone). O aplicație VPN va cripta tot traficul pe Internet, de îndată ce te conectezi. Cum firewall-ul este incapabil de a detecta site-urile web pe care le accesezi, nu te poate bloca.

În timp ce acest site analizează cele mai bune servicii VPN disponibile, China este un caz special. Autoritățile chineze au fost în măsură să blocheze un număr de servicii VPN, care limitează opțiunile disponibile pentru criptarea traficului online în China. Așa că ne-am concentrat pe acele servicii VPN care sunt încă operaționale în China, în acest moment.

Cele mai bune servicii VPN pentru a avea acces la Dropbox în China

În această listă, am inclus rețele VPN diferite, fiecare cu punctele lor forte, care sunt încă operaționale în China, începând cu cea mai bună.

Cu toate acestea, pentru cei care se află în prezent în China, poate fi dificil să se conecteze la aceste site-uri, deoarece acestea sunt uneori blocate cu succes de firewall. Merită să încerce și să verifice dacă acestea funcționează. Dacă plănuiești să mergi în China, dar nu ai ajuns încă, te sfătuim să instalezi serviciul VPN pe computer sau pe dispozitivul mobil, astfel încât să eviți aceste probleme odată ce ai ajuns acolo.

Există servicii similare cu Dropbox în China?

Există mai multe servicii din China, care îți vor salva fișierele și pot fi o alternativa a serviciului Dropbox. Cu toate acestea, trebuie să ai în vedere faptul că acestea pot fi sub supravegherea autorităților chineze, care pot, prin urmare, să fie în măsură să vadă ce fișiere sunt stocate.

  1. http://pan.baidu.com/ - Acest serviciu, furnizat de motorul de căutare Baidu, este cel mai utilizat pe scară largă în China.
  2. http://www.dbank.com/ - Acest serviciu, oferit de producătorul smartphone Huawei, este de asemenea foarte popular.
  3. http://www.sinacloud.com/ - Un site bun, care oferă un serviciu similar cu Dropbox.

Prin distribuirea acestui articol, vei ajuta alte persoane să obțină acces la site-urile lor preferate!

În acest moment, poți utiliza aceste servicii VPN în China:

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.