Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cel mai bun VPN pentru Rusia (SIGUR & RAPID) în 2024

Guy Fawkes Informație verificată de Ryan Jones Expert anonimi în securitatea cibernetică
Actualizare 2024: În acest moment, Rusia are acces limitat la Facebook și poate decide limitarea suplimentară a altor platforme de socializare (precum Twitter sau Instagram). Pentru a vă putea folosi în continuare conturile de pe rețelele de socializare fără îngrădiri, vă recomand să descărcați un VPN de încredere (precum ExpressVPN) care să folosească criptare puternică și să poată ocoli firewall-urile.

Vrei să vizitezi Rusia sau te-ai mutat recent în Rusia și ai o cenzură majoră atunci când încerci să accesezi unele site-uri de pe internet? Ei bine, trebuie să știi că țara a implementat o serie de politici și legi cibernetice care controlează utilizarea internetului, precum și fluxul de informații în și din țară.

Furnizorii de servicii de internet și firmele de telecomunicații din Rusia sunt sub instrucțiuni stricte din partea organelor de conducere pentru a monitoriza activitatea pe internet a cetățenilor și pentru a păstra jurnalele pentru o perioadă semnificativă de timp. Aceasta se numește Data Retention Law și a fost implementată în 2016. Astfel, se asigură că toate ISP-urile păstrează jurnalele activităților utilizatorilor lor pentru o anumită perioadă de timp, astfel că guvernul le poate accesa dacă dorește.

Site-uri blocate accesibile prin VPN

Există, de asemenea, o serie de site-uri blocate în Rusia, precum LinkedIn, care a fost cenzurat deoarece guvernul a pretins că păstrează date despre utilizatori în afara țării. Anumite pagini de pe Wikipedia sunt blocate, atât în ​​limba engleză, cât și în limba rusă, deoarece guvernul a detectat pe site informații despre droguri și sinucidere.
Alte site-uri web și adrese IP ale articolelor din ziare, precum New York Times sunt blocate selectiv în Rusia deoarece oferă descrieri de medicamente care contravin legilor. Prin urmare, pentru a putea citi articole din New York Times în timp ce te afli în Rusia fără teama cenzurii selective, este mai bine să folosești serviciile unui VPN.

VPN-urile sau rețelele virtuale private reprezintă singura modalitate practică de accesare a site-uri blocate în interiorul țării și de protejare a confidențialității online. Un VPN te poate ajuta să îți ascunzi adresa IP și jurnalele, să furnizezi criptarea datelor și, de asemenea, să facilitezi o viteză mare în timp ce utilizezi internetul. În plus, o rețea VPN te poate ajuta să accesezi site-uri care sunt inaccesibile sau blocate în Rusia.

Cu toate acestea, deoarece cererea de rețele VPN este ridicată în Rusia, cum se poate determina care este cea mai bună rețea VPN? Vești bune! Am făcut cercetări și am alcătuit o listă cu cele mai bune VPN-uri din care poți alege pentru a obține cele mai bune rezultate.

Iată cele mai bune VPN-uri pentru Rusia

ExpressVPN - Cel mai bun VPN în general pentru Rusia

Ofertă ExpressVPN Aprilie 2024: Pentru o perioadă limitată, puteți obține un abonament ExpressVPN cu până la 49% reducere! Nu ratați!

ExpressVPN este al doilea pe lista noastră de VPN-uri de top, deoarece oferă cea mai puternică rețea din întreaga lume și are o viteză uimitoare. Deci, dacă dorești să redai Netflix sau alte site-uri, nu vei avea o problemă în acest sens. ExpressVPN se află, de asemenea, în Insulele Virgine Britanice, deci nu trebuie să îți faci griji cu privire la faptul că guvernul te monitorizează. De asemenea, are o platformă foarte prietenoasă pentru utilizatori și are o secțiune de blog post, în care utilizatorii pot vizualiza tutoriale și orice actualizări. ExpressVPN oferă securitate online impecabilă și are o garanție de rambursare de 30 de zile.

Acum ai lista celor mai bune VPN-uri pe care le poți utiliza în Rusia, deoarece vei găsi un motiv bun pentru a căuta unul. Nu răsfoi internetul neprotejat.

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 83%!
3
9.5 /10
9.5 Scorul nostru
Economisiți 82%!

Ți s-a părut acest articol util? Distribuie-l!

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.