Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cel mai bun VPN pentru BitTorrent 2024 – Descărcări rapide

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Pirateria conținutului protejat prin drepturi de autor este ilegală în multe țări. Atâta timp cât descărcați un torrent dintr-un fișier partajat legal, este perfect ok. BitTorrent devine ilegal numai când descărcați materiale protejate prin drepturi de autor prin intermediul acestuia.

Este încă incredibil de util în mai multe moduri. Cu toate acestea - fiți atenți - este și un cuib pentru viruși, hackeri și malware.

De ce aveți nevoie de un VPN pentru BitTorrent?

 1. Doriți să accesați site-urile de torrent
  Există multe țări care blochează site-urile de torrent. De examplu, The Pirate Bay este blocat în peste 25 de țări (inclusiv Germania, Franța și Australia) din cauza problemelor legate de drepturile de autor. Dacă locuiți într-una din țările în care este blocat, nu puteți să vizitați site-ul sau să descărcați torrente. Pentru a accesa biblioteca lor, va trebui să utilizați o rețea VPN. Cu ajutorul unui VPN, ISP-ul dvs. nu poate vedea site-urile pe care le deschideți, astfel încât nu există restricții. Conectați-vă la VPN și accesați The Pirate Bay sau orice alte site-uri de torrent.
 1. Vreți să fiți în siguranță în ochii lege
  Guvernul indian a blocat recent anumite site-uri de torrent, iar oricine este găsit vizitând aceste site-uri și descărcând torrentele poate fi închis timp de până la trei ani. În SUA, problemele legate de piraterie pot fi supuse DMCA sau actului NET. Pirateria este interzisă în mai multe țări, deci verificați legile înainte de a descărca ceva ilegal. Dacă nu doriți să petreceți câțiva ani într-o celulă de închisoare pentru că ați descărcat ilegal un film, trebuie să fiți atent. Când deschideți un site de torrent, asigurați-vă că ascundeți urmărirea astfel încât ISP-ul dvs. să nu poată monitoriza ceea ce faceți.
 1. Nu vă place să vă limitați
  ISP-urile vă pot monitoriza traficul și pot atenua viteza anumitor servicii. Toate ISP-urile limitează vitezele de descărcare. Nu este un sentiment excelent atunci când vedeți "2 ore rămase" în timpul descărcării unui sezon al unui serial TV. Când utilizați o rețea VPN, ISP-ul dvs. nu poate vedea modul în care utilizați lățimea de bandă și, prin urmare, nu poate limita viteza. ISP-uri, de asemenea, limitează lățime de bandă la orele de vârf, oferindu-vă un internet mai lent. Dacă doriți descărcări torrent instant, trebuie să ocoliți limitarea. Pentru aceasta, asigurați-vă că aveți un VPN care acceptă conexiuni P2P.

Care sunt cele mai bune VPN-uri pentru BitTorrent?

Torrentele menționate aici suportă platformele P2P și BitTorrent și oferă viteză mare pentru a vă asigura că torentele dvs. sunt descărcate rapid, astfel încât să vă bucurați de ceea ce descărcați.

De ce ar trebui să utilizați o rețea VPN

Există multe țări unde site-urile torrent sunt blocate. Nu le puteți accesa prin conexiunea dvs. obișnuită la internet. Cu toate acestea, dacă utilizați o rețea VPN, veți putea să deschideți aceste site-uri web și să descărcați torrente.

Un VPN vă va ascunde identitatea de guvern și veți fi în siguranță de legile cibernetice. Guvernele din întreaga lume monitorizează activitățile online ale cetățenilor lor pentru a vedea datele pe care le trimit printr-o conexiune neasigurată.

În timp ce VPN-ul vă va păstra în siguranță de agențiile guvernamentale, vă va proteja și de hackeri. O rețea privată virtuală vă va cripta datele în timp ce părăsesc computerul dvs., ceea ce este important pentru siguranța dvs., mai ales dacă utilizați un Wi-Fi public.

După cum ați putea ști, o conexiune Wi-Fi gratuită și publică ar putea fi o oportunitate excelentă pentru hackeri. Aceștia pot configura cu ușurință hotspoturi publice, iar datele pe care le trimiteți printr-o astfel de rețea pot fi urmărite de aceștia.

Dacă aveți o conexiune securizată VPN, traficul dvs. va fi criptat și nu vor putea vedea datele pe care le trimiteți.

Să ne uităm la cele două VPN-uri cele mai recomandate

 • Permite partajarea de fișiere P2P și torrenting.
 • Oferă viteze ultra-rapide.
 • Nu păstrează jurnalele astfel încât descărcarea torrentelor devine foarte sigură.
 • Oferă criptare și securitate ridicată

Vizitați-le site-ul sau vedeți recenziile.

Când descărcați torrente, rețineți că un bun pirat nu lasă amprente. Utilizarea unui VPN vă va ține în siguranță pe dvs. și pe datele dvs.

Pe scurt, aici sunt cele mai bune VPN-uri pentru BitTorrent în 2024...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.