Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cele mai bune VPN-uri (GRATUITE) pentru Android în 2024

Nicky Hosek Actualizat la 16 feb,2024 Informație verificată de Emma Ayres Cercetător în domeniul securității cibernetice

Android este cea mai mare platformă de smartphone-uri, cu o cotă de piață de aproximativ 81,7%.

Majoritatea utilizatorilor dețin deja programe antivirus, dar o rețea VPN va menține în siguranța și protecția datelor personale pe rețelele publice wireless. Un VPN vă permite, de asemenea, să redați emisiunile preferate de oriunde, prin schimbarea adresei voastre IP.

VPN-urile gratuite devin din ce în ce mai sofisticate, ceea ce înseamnă că, consumatorul are mai multe opțiuni înainte de a recurge la alternativa plătită.

Cu toate acestea, dacă doriți viteză, securitate, asistență pentru clienți, toate incluse, merită să aruncați o privire la topul nostru de VPN-uri pentru Android - acestea pot să nu fie gratuite, dar oferă criptare de ultimă oră la prețuri accesibile.

Totuși, există încă o mulțime de rețele VPN care oferă pachete competitive pentru utilizatorii de Android.

1. ExpressVPN – Garanție de rambursare a banilor de 30 de zile fără riscuri

ExpressVPN este un VPN de calitate și vine însoțit de o garanție de rambursare a banilor de 30 de zile pentru a-l putea testa fără riscuri. Dacă ajungeți la concluzia că nu vi se potrivește, vă puteți recupera banii anulând abonamentul în termen de 30 de zile.

Serviciul operează peste 3.000 de servere în 105 de țări și toate sunt optimizate pentru partajarea P2P. ExpressVPN poate debloca site-uri populare de streaming, inclusiv Netflix și Hulu, dar și aplicații internaționale de pe Magazinul Google Play. Puteți conecta până la 8 dispozitive simultan și puteți instala aplicația pe toate platformele importante.

Recenzia noastră detaliată pentru ExpressVPN include rezultatele testelor de viteză și părerile utilizatorilor.

 • Viteze de streaming fulgerătoare
 • Criptare AES pe 256 de biți, kill switch automat și protecție împotriva scurgerilor de date DNS
 • Garanție de rambursare a banilor de 30 de zile
 • 8 conexiuni simultane
 • Funcționează cu: Netflix, BBC iPlayer, Disney+, HBO Max, Vudu, Hulu și multe altele
Ofertă ExpressVPN Iunie 2024: Pentru o perioadă limitată, puteți obține un abonament ExpressVPN cu până la 49% reducere! Nu ratați!

2. CyberGhost — Încercare gratuită de 3 zile pentru toate funcțiile premium

Are 11.690 de servere în 100 de țări care vă permit accesul în siguranță la conținut global. În plus, vă oferă și servere specializate pentru streaming. În timpul testelor mele, am putut accesa cu ușurință Netflix, Hulu, Disney+, BBC iPlayer și Amazon Prime Video. Acest lucru înseamnă că puteți găsi cu siguranță un server pentru a reda toate serialele și filmele voastre preferate.

Pe lângă perioada de încercare gratuită de 3 zile, CyberGhost oferă și o garanție de rambursare a banilor de 45 de zile. Asta înseamnă că puteți testa toate funcțiile sale premium un timp mai îndelungat. Dacă nu vi se potrivește, puteți solicita oricând banii înapoi.

Citiți recenzia noastră completă pentru CyberGhost și aflați mai multe.
 • Garanție de rambursare a banilor de 45 de zile și o perioadă încercare gratuită de 3 zile pentru Android
 • Lățime de bandă nelimitată și viteze rapide pe servere optimizate și neaglomerate
 • Politică fără logare, criptare AES pe 256 de biți și un kill switch automat pentru a vă proteja confidențialitatea online
 • 11.690 de servere în 100 de țări care vă oferă acces securizat la conținut global
 • 7 conexiuni simultane
 • Poate debloca: Netflix, Disney+, HBO Max, Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime Video și multe altele
Ofertă Iunie 2024: CyberGhost vine cu o reducere de 84% la cel mai popular abonament! Profitați de această ofertă acum și economisiți mai mult la abonamentul CyberGhost.

3. TunnelBear - Depășiți restricțiile anti-VPN cu GhostBear

Cu un design simpatic și intuitiv, serviciul TunnelBear este ușor de utilizat și oferă viteze impresionante. Varianta gratuită este limitată la 500 MB pe lună, deci dacă sunteți un utilizator mare de date, este posibil să trebuiască să faceți upgrade la abonamentul premium sau să vă reorientați. Faceți clic aici pentru a vedea ce cred utilizatorii reali despre TunnelBear.

 • Viteză rapidă
 • Servere în 20 de țări
 • Criptare pe 256 de biți

4. Windscribe - 10 GB de date gratuite în fiecare lună

Windscribe oferă până la 10GB pe lună de trafic gratuit. Blocarea încorporată a anunțurilor vă ajută să puteți naviga fără a fi hărțuit să faceți achiziții, sau distras de pop-up-uri enervante. Și, mai presus de toate, Windscribe poate accesa Netflix (dar aveți grijă, viteza poate să nu fie la fel de bună). Încă nu sunteți siguri dacă e potrivit? Aflați ce au spus alți utilizatori cu privire la Windscribe.

 • Criptare de nivel înalt
 • 10 GB pe lună trafic de date
 • Browser încorporat

5. Hotspot Shield - Testare gratuită de 7 zile a versiunii Premium

Dacă doriți viteze rapide și capabilități de ocolire a geo-restricțiilor, Hotspot Shield este foarte potrivit. Acesta oferă atât o versiune premium, cât și o versiune gratuită, cea din urmă fiind susținută de anunțuri și vă limitează datele la 500 MB pe zi. Ambele versiuni sunt foarte populare.

 • Viteză rapidă ca a fulgerului
 • 500 MB trafic pe zi
 • Interfață optimizată și ușor de utilizat

6. Proton VPN - Servere în SUA și Japonia

Proton VPN a lansat o aplicație integrată cu Android în ianuarie, iar fanii au apreciat-o. Creată de dezvoltatorii ProtonMail, Proton VPN pune securitatea în fruntea priorităților sale. Din nefericire, viteza de internet a versiunii gratuite este lentă în mod deliberat, pentru a vă încuraja să cumpărați un abonament, dar funcționează pentru serviciile de bază. Puteți citi despre ce cred utilizatorii reali ai serviciului gratuit aici.

 • Conectare la 3 țări
 • Navigare nelimitată
 • Nu păstrează log-uri

7. FinchVPN - Face navigarea online mai sigură

Versiunea gratuită a aplicației FinchVPN suportă PPTP și OpenVPN. Deși criptează traficul și menține confidențialitatea navigării online, aceasta practică limitări de date pentru utilizatorii variantei gratuite (3 GB pe lună) și permite accesul numai la servere gratuite. Pentru mulți, 3GB este suficient dacă nu intenționați să redați videoclipuri. Faceți clic aici pentru a afla ce cred utilizatorii reali despre FinchVPN.

 • OpenVPN
 • 3 GB trafic pe lună
 • Viteză decentă

Deși există multe aplicații gratuite de VPN, nici una nu este perfectă și toate prezintă câte un anumit risc sau limitare.

Unele limitează numărul de servere accesibile, în timp ce altele limitează lățimea de bandă. Altele, vă vor compromite, de fapt, securitatea și confidențialitatea.

Dacă decideți că nu doriți să faceți compromisuri, trebuie să verificați primele topul celor mai bune VPN-uri pentru Android.

Cele mai bune VPN-uri pentru Android care pot fi testate fără riscuri cu garanția rambursării banilor sunt...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
3
9.0 /10
9.0 Scorul nostru
Economisiți 67%!
4
9.4 /10
9.4 Scorul nostru
Economisiți 72%!
5
9.3 /10
9.3 Scorul nostru
Economisiți 86%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Nicky Hosek
 • Nicky Hosek Cercetător în domeniul securității cibernetice

Un fost jurnalist de la Londra, Nicky este acum un scriitor independent care locuiește în Africa de Sud. Între caii de antrenament, ea scrie articole fluente, inteligente despre securitate cibernetică cu creativitate și fler.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.