Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Tot ce trebuie să știi despre DD-WRT

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

DD-WRT este, în esență, un firmware de routere fără fir și puncte de acces. Acest firmware funcționează pe sistemele de operare Linux și este compatibil cu routere diferite. Responsabilitatea majoră a firmware-ului DD-WRT este de a înlocui firmware-ul existent în router, care a fost încorporat de către producătorul routerului. Acest firmware va adăuga caracteristici suplimentare care nu au fost prezente și care sporesc funcționalitatea routerului.

Suport

DD-WRT susține caracteristici, cum ar fi sistemul de distribuție IPv6, calitatea avansată a serviciului, control de ieșire radio și servicii bazate pe demon. Există, de asemenea, unele suporturi pentru card SD. Multe companii au început acum să expedieze routere cu firmware DD-WRT, dar este o versiune personalizată a firmware-ului, care se poate potrivi nevoilor unui utilizator.

Cele mai bune Routere DD-WRT

Routerele care sunt disponibile pe piață sunt proiectate pentru utilizare normală, producătorii încercând să păstreze totul simplu de la conectare la configurare. În timp ce este grozav privit din acest unghi, poate restricționa lucruri pe care le poți face cu un router. Achiziționează un router care vine preinstalat cu firmware DD-WRT și deblochează-i adevăratul său potențial. Aici sunt unele dintre cele mai bune routere DD-WRT pe care le poți cumpăra.

Netgear Nighthawk R7000

netgear 7000_300

Acest router este unul dintre cele mai bune routere DD-WRT din clasa sa. Cu procesorul puternic, vei primi viteză rapidă, deoarece poate cripta și decripta traficul VPN fără probleme. Cele 3 antene asigură semnale puternice în întreaga ta casă. O altă caracteristică care îl face să iasă în evidență este viteza de transfer de 1900 Mbps și conectivitatea USB 3.0.

 

Asus RT-AC66U

Asus-RT-AC66U_300

Asus RT-AC66U are cea mai bună dimensiune flash, ceea ce înseamnă că se poate ocupa de cele mai multe DD-WRT încorporate. Procesorul mai lent va trebui să poarte mai lent viteze VPN. Este unul dintre cele mai bune routerele pentru cei care nu își pot permite să plătească prețul prohibitiv al Netgear Nighthawk.

 

Netgear AC1450

Netgear AC1450_300

Mulți oameni s-ar putea să nu ia în considerare AC1450 ca fiind un router bun uitându-se la prețul său accesibil. Nu lăsa prețul să te păcălească. Acest router are un procesor mai puternic și aceeași cantitate de memorie RAM și flash pe care o au unii dintre concurenții săi scumpi. Singurul dezavantaj este antena internă, care reduce capacitățile sale în timpul transmisiilor wireless cu rază lungă.

 

De unde cumpăr?

Flash Router și Router Source sunt doi dintre cei mai populari furnizori de router. Router-ul Flash, care are mai multe opțiuni din care să alegi atât ca model cât și ca marcă și îți oferă o afacere mai bună atunci când vine vorba de preț. De asemenea, poți cumpăra un router Tomato de la Flash Router. Pe de altă parte, sursa de router îți oferă rutere Sabai OS care sunt geniale ca performanță VPN astfel încât, dacă dorești să obții ce este mai bun din router, Sabai OS poate face truc pentru tine și poți cumpăra aceste routere de la sursa de router.

Procesul de Instalare

După ce ai cumpărat router-ul DD-WRT, este timpul să-l configurezi. Aici este un proces pentru a configura routerul DD-WRT:

 1. Găsește baza de date pe care se bazează router-ul și descarcă fișierul bin. Există două fișiere denumite "fabrica dd-WRT", iar celălalt fișier este utilizat atunci când firmware-ul este actualizat.
 2. Apasă și menține apăsat butonul de resetare timp de 90 de secunde în trei faze. Mai întâi ține-l apăsat timp de 30 de secunde și apoi deconectează cablul și mai apasă-l timp de 30 de secunde. În cele din urmă, conectează cablul din nou și mai apasă-l timp de 30 de secunde.
 3. Utilizează cablul Ethernet pentru a conecta router-ul cu computerul.
 4. Tastează adresa IP implicită în bara de adrese a browserului și apasă enter
 5. Găsește și fă clic pe secțiunea de actualizare a firmware-ului
 6. Caută fișierul pe care l-ai descărcat și fă clic pe upgrade.
 7. Repetă a doua etapă
 8. Folosește admin ca nume de utilizator și parolă.
 9. Modifică setările de bază, cum ar fi setările de informații și de securitate.

Instalarea și configurarea VPN cu metoda GUI

Utilizează metoda GUI pentru a configura VPN. Du-te la servicii, VPN și deschide VPN client. Selectează fișierul.opvn și deschide-l cu Notepad. Introduce informațiile necesare prin copierea din Notepad. Salvează, aplică setările și poți începe.

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback