Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Statistici și Tendințe pe Internet în SUA și la nivel mondial 2019

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

În timp ce suntem dedicați problemelor de confidențialitate VPN și online, vpnMentor este, de asemenea, resursa ta pentru tendințele și datele de pe Internet.

Ca rezultat, am realizat o listă cu cele mai de încredere site-uri de cercetare pentru a vă prezenta următoarele serii de diagrame. Grupate pe teme generale, informațiile de mai jos reprezintă cele mai recente date despre tendințele importante ale internetului.

Simțiți-vă liber să distribuiți aceste statistici, fie întregul articol sau doar un singur grafic, cu atribuire.

Tendințe globale de pe Internet

Numărul de site-uri web în 2018

Există peste 1,24 miliarde de site-uri web în întreaga lume.

Statistica creșterii web

Cel mai rapid segment în creștere al internetului este numărul de utilizatori ai rețelelor media sociale mobile.

Penetrarea pe Internet mobil

Coreea de Sud conduce cu 71,5% din populația utilizatorilor de telefonie mobilă.

Statistica traficului pe Internet

Există 4,156,932,140 utilizatori de internet începând cu decembrie 2017.

Asia reprezintă aproape jumătate din utilizatorii de internet din lume.

Comparații dispozitive inteligente

Procentajul traficului de Internet pe Internetul mobil

Un uimitor 83% din traficul web total al Kenyei provine de pe dispozitivele mobile.

Numărul de utilizatori Smartphone

În timp ce mai multe previziuni indică anul 2014 ca fiind "anul revoluției" atunci când utilizatorii de dispozitive mobile depășeau utilizatorii pentru desktop, se pare că prognoza a devenit o realitate în SUA în 2015. De la începutul anului 2017, mobilul a depășit utilizarea pe desktop și rămâne în frunte în mod constant.

Trendurile Platformelor în SUA

În S.U.A., cele mai rapide și în creștere segmente referitoare la deținerea dispozitivelor sunt smartphone-urile și tabletele.

Utilizarea Internetului de pe tabletă

Impactul tabletelor a crescut lent în ultimii ani. Până în 2020, tabletele vor fi utilizate de 35% dintre toți utilizatorii de internet.

internet trends - vpnMentor

Desktop versus Mobile vs Tablete în Regatul Unit

În Marea Britanie, numărul de persoane care folosesc un desktop a scăzut de la 54% la 51% în aproape un an.

Utilizarea VPN în 2018

Desigur, utilizarea VPN și confidențialitatea datelor au corelații puternice. Accesând un server separat pentru utilizarea pe internet, VPN-urile devine mult mai dificil pentru hackeri și terțe părți să urmărească activitățile online. Următoarele diagrame examinează starea actuală a utilizării VPN în întreaga lume.

Piețe de top pentru utilizarea VPN

Asia și Orientul Mijlociu continuă să domine piața VPN.

Performanța site-ului web

Modul în care timpul de încărcare afectează abandonarea paginii web

În timp ce funcțiile paginii web, cum ar fi plug-in-urile, ferestrele pop-up și fluxul video pot ajuta la transmiterea mesajului dvs., ele îngreunează timpul de încărcare a paginii. După cum arată următoarele diagrame, o pagină care durează mai mult de 3 secunde pentru a se încărca prezintă un risc ridicat de abandon.

internet trends - vpnMentor

internet trends - vpnMentor

Tendința globală de viteză pe internet

Veste bună: vitezele pe internet din întreaga lume se află la cel mai înalt vârf de până acum.

Căutări și social media

Cele mai populare activități online din S.U.A.

În SUA anul trecut, comunicațiile și aplicațiile sociale dominau.

Tendințele sistemului de management al conținutului

WordPress a continuat să câștige cota de piață pentru managementul conținutului cu peste 60%. Numărul 2, Joomla, a avut o cotă de piață de 6,4%.

Procentul utilizatorilor de browsere de Internet

În ceea ce privește browserele web folosite, Google Chrome continuă să prospere. Potrivit ultimelor numere, este de peste 4 ori mai popular decât cel mai apropiat competitor (Firefox).

Procentul de timp petrecut pe Internet pe motorul de căutare/social media etc.

Primele trei activități pentru utilizatorii de dispozitive mobile în 2018: hărți, mesagerie instantanee și muzică.

Procentul celor mai vizitate site-uri web

Google dorește să fie portalul internetului și se află pe drumul cel bun. Pagina de referință a gigantului aproape că a triplat site-ul de pe locul 2 (Facebook) în ceea ce privește vizitele de pagină.

internet trends - vpnMentor

Tendințe de comerț electronic la nivel mondial și în S.U.A.

Statistici privind cercetarea pe Internet înaintea unei achiziții

Persoanele cu vârste între 18-29 de ani sunt cel mai probabil să achiziționeze un produs online, în timp ce doar puțin mai mult de jumătate vor cerceta produsul în prealabil.

Fapte și statistici despre recenziile produselor

Credeți că recenziile sunt importante? Aveți dreptate! 53% dintre cumpărători citesc recenziile clienților înainte de a cumpăra un produs.

Cheltuieli de comerț electronic prin intermediul desktopurilor

Când vine vorba de achiziționarea online, oamenii cumpără mai mult de pe desktop decât de pe tabletă sau telefoane.

Statistici mondiale de comerț electronic

Vânzările din mediul de afaceri către consumatori (B2C) au crescut constant de-a lungul anilor. Țările din Asia-Pacific conduc această categorie, cu o cifră de afaceri de 707 miliarde de dolari așteptate în 2017.

Cine folosește Internetul pentru cumpărături?

Statele Unite ale Americii conduc cheltuielile globale de comerț electronic.

internet trends - vpnMentor

Cumpărături online în S.U.A. 2017

În ceea ce privește comerțul electronic din S.U.A., Pinterest câștigă jocul.

internet trends - vpnMentor

Previziuni și tendințe pentru anul 2018 și mai departe

În prezent, utilizatorii de dispozitive mobile cheltuiesc dublu timp în aplicații față de paginile web mobile. În anii următori, se așteaptă ca această valoare să crească și mai mult.

Aplicația mobilă versus site-ul web mobil

internet trends - vpnMentor

Previziunile globale de comerț electronic

Până în 2021, vânzările globale de comerț electronic se așteaptă să se apropie de 4,4 miliarde de dolari.

Simțiți-vă liber să utilizați aceste statistici pe site-ul dvs., fie întregul articol sau doar un singur grafic, cu atribuire.

Tendințe pe Internet: resurse utilizate

www.internetworldstats.com/stats.htm
hostingfacts.com/internet-facts-stats-2016/
www.smartinsights.com/social-media-marketing/social-media-strategy/new-global-social-media-research/
asia.googleblog.com/2015/06/mobilestatsforasia.html
www.marketingsherpa.com/article/chart/online-shopping-behaviors-based-on-age
blog.kissmetrics.com/5-ecommerce-stats/
marketingland.com/167928-167928
www.statista.com/chart/541/conversion-rates-of-online-shoppers-in-q4-2013/
dazeinfo.com/2013/07/01/global-ecommerce-sales-2013-india-us-uk/
www.statista.com/chart/3790/e-commerce-revenue-per-online-shopper/
www.smartinsights.com/mobile-marketing/mobile-marketing-analytics/mobile-marketing-statistics/
www.slideshare.net/kleinerperkins/internet-trends-v1/24-24Time_Spent_on_Screens_by
www.pewinternet.org/2015/10/29/technology-device-ownership-2015/
dazeinfo.com/2016/06/13/number-internet-users-worldwide-2016-2020/
smartinsights.com/?attachment_id=72442
www.comscore.com/Insights/Presentations-and-Whitepapers/2014/UK-Digital-Market-Overview-February-2014?cs_edgescape_cc=US
blog.kissmetrics.com/loading-time/?wide=1
www.yottaa.com/company/blog/application-optimization/marketing-web-performance-101-how-site-speed-impacts-your-metrics/
www.statista.com/statistics/204954/average-internet-connection-speed-worldwide/
www.statista.com/statistics/183910/internet-activities-of-us-users/
w3techs.com/technologies/overview/content_management/all
www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
www.statista.com/statistics/281366/share-of-us-online-time-spent-on-online-content-by-channel/
www.statista.com/statistics/265770/most-popular-us-websites-by-market-share-of-visits/
www.kpcb.com/blog/2016-internet-trends-report
appdevcare.hu/hirek/growth-of-time-spent-on-mobile-devices-slows/
https://anadea.info/blog/outsourcing-e-commerce-website-development

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.