Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

NordVPN deblochează Netflix (și este mai ușor decât crezi)

Daniel Krohn Actualizat la 11 mar,2024 Informație verificată de Aleksandra Kovacevic Cercetător în domeniul securității cibernetice

Dacă aveți un cont Netflix, este posibil să fi observat că, conținutul vostru disponibil este limitat în țară. Conținutul Netflix diferă de la o regiune la alta, iar vizionarea emisiunilor dintr-o regiune diferită de cea în care vă aflați ar putea părea imposibilă. Acest lucru poate fi extrem de frustrant dacă, de exemplu, sunteți în vacanță în afară și pierdeți brusc accesul la serialele preferate.

Există numeroase motive pentru care serviciul de streaming este gândit în acest mod, de la bani la drepturi de autor regionale, dar nu vom intra în detalii aici. Ceea ce aveți nevoie este o modalitate de a ocoli aceste restricții, astfel încât să puteți urmări conținutul vostru preferat pe Netflix de oriunde din lume.

Din fericire, avem răspunsul - o rețea VPN. Dar nu toate VPN-urile pot face provocării. Multe nu dispun viteza, criptarea sau tipurile de server necesare pentru a ocoli cu succes restricțiile și protocoalele de blocare VPN pe care le are Netflix.

Cu toate acestea, NordVPN are tot ce îi trebuie și mult, mult mai mult.

Cum se utilizează NordVPN pentru a accesa conținutul Netflix de oriunde

NordVPN facilitează accesul la toate variantele Netflix, inclusiv conținutul din SUA, Marea Britanie sau orice altă țară. Doar urmați acești pași și veți fi conectat în câteva minute.

 1. Înscrieți-vă la NordVPN și instalați software-ul.
 2. Conectați-vă la un server din țara cu conținutul Netflix dorit, cum ar fi Marea Britanie sau SUA.
 3. Conectați-vă la contul vostru de Netflix.
 4. Relaxați-vă și bucurați-vă de emisiunile preferate!

De ce să alegeți NordVPN pentru a debloca Netflix?

Netflix încearcă din greu să elimine utilizarea VPN-urilor pentru ocolirea restricțiilor. Unul dintre modurile prin care acesta o face este înregistrarea periodică a plajelor VPN IP în lista neagră. Într-o singură astfel de înregistrare, un VPN cu adrese IP limitate își pierde complet abilitatea de a accesa Netflix în afara locației reale a utilizatorului.

Cu toate acestea, NordVPN două soluții excelente pentru această problemă.

Prima este rețeaua sa de servere și locații de servere din ce în ce mai mare. În prezent, are peste 6.376 de servere în 111 de țări. Acest lucru îi oferă lui NordVPN multe mii de adrese IP prin care trimite datele - și puteți conta pe faptul că sunt puternic criptate.
Dar nu doar alegerea locației serverului este ceea ce face din NordVPN cea mai bună opțiune, ci și tipul de servere pe care le deține. NordVPN rulează servere obfuscate. Aceste servere ascund faptul că datele primite au fost criptate utilizând o rețea VPN. Netflix nu le poate distinge datele de datele obișnuite, ceea ce înseamnă că mai puține dintre adresele IP ale NordVPN se află pe lista neagră.

Viteza este cheia pentru redarea Netflix

Conectarea la Netflix reprezintă doar jumătate din bătălie. Odată conectați, problema voastră următoare este încărcarea corectă a videoclipurilor și evitarea vreunui buffering. Pentru a vă bucura de experiența vizuală la maxim, trebuie să respectați cerințele minime de viteză ale Netflix:

 • Video standard de calitate - 480p - viteză de 3 Mbps
 • Video de înaltă definiție - 720p - 5 Mbps
 • Ultra HD - 1080p - 25 Mbps

Nivelurile de criptare adăugate la datele voastre atunci când utilizați o rețea VPN tind să încetinească conexiunea. Cele mai multe VPN-uri au probleme în mod constant cu atingerea acestor viteze. Cu toate acestea, NordVPN a găsit modalități de a rezolva aceste probleme și de a furniza un serviciu cu viteze rapide și stabile în întreaga rețea de servere. Deși vitezele NordVPN sunt mai mari decât cele de care aveți nevoie pentru a viziona Netflix, un alt VPN chiar mai rapid și care deblochează Netflix în mod fiabil este ExpressVPN.

Multe alte beneficii ale utilizării NordVPN pentru accesarea Netflix

Atunci când alegeți NordVPN pentru a accesa Netflix, obțineți mult mai mult decât viteze mari și serverele compatibile. Există multe alte motive pentru a-l face prima alegere pentru toate cerințele voastre online.

 • Nivel de siguranță de nedepășit - inclusiv criptare AES pe 2048-biți, dublu VPN și Onion Over VPN
 • Politică strictă de a nu reține log-uri, pentru a vă asigura că datele voastre sunt în siguranță
 • Kill switch automat și protecție împotriva scurgerilor de date prin DNS
 • Servere dedicate P2P și torrenting
 • Nu există limitări de bandă sau limită de descărcare
 • Aplicații ușor de utilizat pentru toate dispozitivele și sistemele de operare importante
 • Asistență pentru clienți 24/7
 • Garanție de 30 de zile de returnare a banilor

Socotind și pachetele de abonament excelente, inclusiv reducerea de 74%, NordVPN este o alegere grozavă pentru accesul la Netflix din orice regiune. Alte VPN-uri care au funcții similare și care pot debloca Netflix sunt ExpressVPN și CyberGhost.

Doriți să aflați mai multe? Citiți recenziile uimitoare ale lui NordVPN pentru a vedea ce cred mulți dintre fani despre acest serviciu.

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Daniel Krohn
 • Daniel Krohn Cercetător în domeniul securității cibernetice

Scriitor de tehnică cu pasiune pentru intimitatea mediului online.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.