Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Am încercat Serviciul Clienți NordVPN - Asta am învățat

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Sunt un utilizator relativ nou atunci când vine vorba de lumea numeroasă de VPN-uri și utilizarea lor, împreună cu varietatea VPN-urilor disponibile atât premium, cât și gratuite.

M-am decis să mă aventurez și să optez pentru NordVPN, unul dintre VPN-urile de top de pe piață.

Utilizarea principală a VPN-urilor este pentru a urmări emisiuni TV care nu sunt disponibile în țara mea. Îmi place în mod deosebit să văd serialele americane de pe Netflix și am auzit că folosirea unui VPN mi-ar permite să văd toate emisiunile americane preferate.

Cu toate acestea, fiind în afara SUA, NordVPN nu s-a conectat la site-ul american Netflix, așa că am trimis un bilet de asistență.

Sistemul de bilete de asistență vizează rezolvarea problemelor în termen de 48 de ore. În acel moment mi-au fost oferite câteva informații generale despre unde se găsesc link-urile de întrebări frecvente, precum și un link către chat-ul direct.

Două zile mai târziu - 50 de ore pentru a fi exact – am primit o analiză completă și amănunțită a schimbării protocolului meu de la UDP la TCP precum și o liste de servere, inclusiv India și Franța, care permiteau o conexiune Netflix.

După ce mi-am potolit setea de Netflix US, am vrut să știu ce protocol VPN să utilizez în ceea ce privește configurarea instrumentului VPN. Nu am vrut să mai aștept încă două zile pentru a primi un răspuns, de această dată am folosit funcția live chat disponibilă pe site-ul web al NordVPN.

În loc să aștept două zile pentru a primi un răspuns, problema mea a fost rezolvată într-un minut.

Am vorbit cu reprezentantul serviciului pentru clienți și mi-a dat răspunsuri detaliate și simple. Am găsit rapid protocolul corect la configurarea VPN-ului.

Când am folosit sistemul de chat live, am simțit că vorbesc cu o persoană reală și receptivă care are o pasiune reală pentru serviciul clienți.

În ansamblu, experiența serviciului clienți NordVPN este excelentă. Atât chat-ul live, cât și sistemul de bilete de asistență sunt foarte informative și extrem de temeinice.

Sistemul de bilete de asistență poate dura mult timp și este mai bun pentru interogări mai generale sau pentru întrebări care nu necesită o remediere imediată.

Dacă, totuși, aveți o problemă care are nevoie de un răspuns imediat, cum ar fi porturilor pe care să le utilizați, atunci conversația live este un instrument de neprețuit pentru serviciul pentru clienți.

Din experiența mea, sistemul de chat live este, de asemenea, excelent pentru a folosi creierului echipei de service pentru a descoperi modul cel mai eficient de a obține ceea ce doriți din NordVPN, cum ar fi streaming Netflix și Hulu în afara SUA sau accesarea site-urilor web care sunt blocate în mod normal.

NordVPN este unul dintre cele mai populare servicii VPN disponibile și serviciul pentru clienți se potrivește cu popularitatea sa.

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.