Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cum închideți contul ExpressVPN cu rambursare (2024)

Ditsa Keren Actualizat la 20 feb,2024 Informație verificată de Ben Lawson Cercetător în tehnologie

Am testat garanția de rambursare a banilor de la ExpressVPN. Chiar dacă am achiziționat cel mai ieftin abonament, vă putem confirma că am primit rambursarea completă.

ExpressVPN le oferă utilizatorilor o garanție de rambursare a banilor în 30 de zile, fără întrebări suplimentare. Atâta timp cât solicitați rambursarea în această perioadă, care începe să curgă de la achiziționarea unui abonament, veți primi banii înapoi.

Cum închideți Contul la ExpressVPN: Ghid Rapid

  1. Accesați expresvpn.com și autentificați-vă la cont
  2. Anulați plățile automate
  3. Contactați serviciul de asistență pentru clienți și solicitați anularea contului și rambursarea banilor

Ghid Pas-cu-Pas Pentru Anularea Contului

1. Autentificați-vă la Contul Vostru de ExpressVPN

Accesați Pagina contului ExpressVPN, unde puteți vedea lista cu toate abonamentele voastre active.

Am început prin anularea plății de reînnoire automată. Acest lucru este destul de ușor de făcut. Pur și simplu faceți clic pe „gestionați setările” și apoi faceți clic pe linia albastră din partea de jos, pe care scrie „Dezactivați reînnoirea automată și anulați serviciul la data de expirare”.

2. Faceți Clic pe „Dezactivați Reînnoirea Automată”

How to close your ExpressVPN account-Turn off automatic renewal

3. Faceți Clic Din Nou...

How to close your ExpressVPN account- Turn off automatic renewal

4. Și Din Nou...

How to close your ExpressVPN account-Turn off automatic renewal

5. Ar trebui să vedeți acest mesaj:

How to close your ExpressVPN account-Automatic renewal off notification

După această secțiune, am primit un e-mail de la PayPal cu confirmarea opririi opțiunii de reînnoire automată a abonamentului.

Cancel automatic renewals on your ExpressVPN account

Până acum, totul este bine. Dar, ce se întâmplă dacă vreau să anulez abonamentul chiar acum?

6. Începeți un Chat Live cu Serviciul de Asistență Pentru Clienți

Întrucât nu am putut găsi această opțiune nicăieri, am deschis opțiunea de chat live din colțul din dreapta jos al ecranului.

Mi s-a cerut să furnizez adresa de e-mail a contului și să aștept un moment, dar a durat ceva mai mult de atât. Agentul a cerut să afle motivul anulării, dar nu a avut nevoie de prea multă convingere pentru a-l determina să-mi pregătească cererea de rambursare. Din nou, a trebuit să mai aștept un timp, dar în sfârșit am primit următorul răspuns:

„Am trimis cererea dvs. de anulare și rambursare către departamentul nostru de facturare. Vă rugăm să așteptați 5-7 zile lucrătoare pentru ca aceasta să fie procesată."

Trebuie să vă mărturisesc că nu mi-a plăcut acest răspuns, așa că pentru a fi în siguranță și pentru a mă asigura că voi primi banii înapoi, am pus alte câteva întrebări:

How to cancel your ExpressVPN account -Live Chat

Partea bună a fost că, între timp, am putut folosi în continuare serviciul în mod gratuit.

**Actualizare. Noi verificăm în mod constant politica de rambursare a celor de la ExpressVPN și a altor VPN-uri pentru a ne asigura că informațiile noastre sunt actualizate. În ceea ce privește ExpressVPN, odată ce este suspendată plata automată, nu mai este necesară anularea contului. Vedeți mesajul în chat:

How to close your ExpressVPN account-Live Chat

Pasul 3 - E-mail-ul de Anulare

Atunci când citesc răspunsul că voi primi rambursarea din partea unui reprezentant de asistență, aștept mereu și un e-mail cu confirmarea scrisă. Nu îmi este clar de ce durează atât de mult anularea unui abonament, dar 5 zile mai târziu a sosit e-mailul și, într-adevăr, contul meu a fost anulat iar banii înapoiați.

Mulțumesc ExpressVPN!

Alegeți un VPN Nou

Poate nu ați fost mulțumiți de ExpressVPN, dar asta nu înseamnă că nu veți putea găsi un alt VPN care să răspundă nevoilor voastre.

În concluzie, cele mai bune alternative la ExpressVPN din 2024 sunt...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 77%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
3
9.5 /10
9.5 Scorul nostru
Economisiți 82%!

Pentru beneficiul comunității online, vă rugăm să lăsați o recenzie scurtă cu privire la ExpressVPN.

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a luat naștere în 2014 și s-a remarcat rapid ca un site independent care revizuiește servicii de VPN și tratează probleme legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, scriitori și editori în domeniul securității cibernetice ajută în continuare cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost și Private Internet Access - care pot fi evaluate și recenzate pe acest site. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare, care acordă prioritate analizelor independente, profesionale și oneste a expertului, ținând cont de capacitățile tehnice, calitățile și valoarea comercială a produsului pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele afiliate pe care le câștigăm pentru achiziții efectuate prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu analizăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Ditsa Keren este expertă în securitatea cibernetică, cu un interes deosebit pentru intimitatea digitală și tehnologie.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback