Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Harry Potter pe Netflix? Da! Iată cum, în 2024.

Kate Veale Actualizat la 15 mar,2024 Editor senior

Atenție pasionaților! Acum puteți viziona toate filmele Harry Potter pe Netflix, dar numai din Marea Britanie, Australia și Japonia. Deci, dacă nu vă aflați în aceste țări, nu le veți putea accesa. Asta se întâmplă pentru că Netflix verifică adresa IP pentru a se asigura că urmăriți doar conținutul licențiat în locațiile voastre.

Teoretic, puteți folosi un VPN pentru a obține un IP de Marea Britanie, Australia sau Japonia chiar dacă nu vă aflați în aceste țări ceea ce v-ar ajuta să vizionați Harry Potter pe Netflix. Totuși, acest lucru ar încălca Termenii de Serviciu ai Netflix și poate fi considerat o încălcare a drepturilor de autor. vpnMentor nu încurajează încălcarea niciunei legi sau reguli, așadar asigurați-vă că utilizați VPN-urile în mod responsabil.

Vezi filme HD cu PrivateVPN

Ghid Rapid: Cum să urmăriți Harry Potter pe Netflix

  1. Alegeți un VPN. Cea mai bună recomandare a mea este CyberGhost deoarece oferă viteze incredibile, lățime de bandă nelimitată și servere în Spania sau Portugalia. Mai jos veți găsi sugestiile noastre.
  2. Conectați-vă la un server apropiat. Dacă vă aflați în una dintre cele trei țări unde Harry Potter este disponibil pe Netflix, alegeți un server local.
  3. Începeți să urmăriți. Ocupați un loc pe Hogwarts Express și bucurați-vă de toate cele 8 filme în HD.
Important! Nici eu, nici echipa vpnMentor nu încurajăm încălcarea drepturilor de autor. Toate VPN-urile recomandate de noi au politici stricte fără logare, deci nu urmăresc și nu stochează activitățile online. Voi sunteți singurii responsabili pentru modul în care utilizați un VPN, așadar asigurați-vă că faceți acest lucru în limitele legilor locale și conform regulilor serviciului de streaming.

Cele mai bune VPN-uri pentru a urmări Harry Potter - Analiză completă (Actualizare 2024)

1. CyberGhost

Cu ajutorul conexiunilor rapide și stabile, CyberGhost este una dintre cele mai populare opțiuni pentru streaming. Interfața sa extrem de ușor de utilizat este perfectă pentru începători și include chiar și un profil presetat și optimizat pentru streaming, instalarea fiind foarte simplă.

Interfața intuitivă a CyberGhost este perfectă pentru începători. Tot ce trebuie să faceți este să dați clic pe fila Pentru streaming și să alegeți un server local optimizat pentru streaming pe Netflix în Japonia, Australia sau Marea Britanie. Acest VPN elimină nevoia de a ghici cel mai bun server pentru a urmări Harry Potter. Când am testat serverul optimizat pentru Netflix UK din Anglia, am pierdut numai 5% din viteza mea de bază, așadar am putut urmări seria de filme Harry Potter în HD fără întreruperi.

Măsurile de securitate de ultimă generație precum criptarea de nivel militar și politica strictă fără logare vă vor proteja conexiunea, menținând un grad ridicat de confidențialitate a activității de navigare.

Mai presus de toate, cu ajutorul perioadei de testare gratuită de 7 zile și a garanției de 45 de zile de rambursare a banilor, puteți testa CyberGhost fără niciun risc.

2. ExpressVPN

Ofertă ExpressVPN Iunie 2024: Pentru o perioadă limitată, puteți obține un abonament ExpressVPN cu până la 49% reducere! Nu ratați!

Oferind date nelimitate, aplicații pentru orice platformă și 148 de locații de server, ExpressVPN este perfect pentru streaming.

Atunci când utilizați ExpressVPN, conexiunea voastră este securizată în permanență. Funcțiile sale de securitate includ cea mai bună criptare din clasa sa, un kill switch automat și o politică strictă fără logare.

Și, la fel ca Hermione, puteți fi simultan în două locuri diferite datorită tunelării divizate de la ExpressVPN. Această caracteristică utilă vă permite să trimiteți o parte din trafic prin tunelul de VPN, iar restul prin conexiunea normală la ISP.

Puteți încerca beneficiile lui ExpressVPN cu ajutorul garanției de 30 de zile pentru rambursarea banilor fără întrebări suplimentare și a perioadei de testare gratuită de 7 zile pentru dispozitive cu Android și iOS. Dacă doriți să aflați mai multe motive pentru care merită să achiziționați acest VPN, citiți ce spun utilizatorii reali despre acesta.

3. VyprVPN

VyprVPN este șarpele de care nu trebuie să vă fie teamă în universul lui Harry Potter.

Deoarece nu restricționează folosirea și oferă date nelimitate, VyprVPN este unul dintre cele mai bune servicii din industrie.

VyprVPN operează peste 700 de servere din întreaga lume, inclusiv servere din Spania și Portugalia. Acesta deține și întreține în mod exclusiv întreaga rețea, ceea ce îi conferă un avantaj aparte pentru viteza și fiabilitatea conexiunii.

Puteți încerca VyprVPN folosind perioada de testare gratuită de 3 zile și garanția de 30 de zile de rambursare a banilor, pentru a afla de ce are atâtea recenzii grozave de la clienți.

4. StrongVPN

Cu peste 650 de servere în peste 20 de țări (inclusiv în Spania și Portugalia), StrongVPN se situează în fruntea clasamentului pentru streaming. Vitezele sale super-rapide, lățimea de bandă nelimitată și funcționalitățile fiabile de securitate îl ajută să devină favoritul streamer-ilor și al tuturor utilizatorilor de VPN.

StrongVPN oferă aplicații pentru o gamă largă de dispozitive, inclusiv Windows, Mac, Android, iOS, Fire TV, routere, Linux, Kodi, Amazon Kindle și multe altele.

Este unul dintre VPN-urile premium cele mai prietenoase cu bugetul și oferă o garanție de 30 de zile pentru rambursarea banilor pentru toate abonamentele.

Unde pot urmări Harry Potter Online?

Din cauza restricțiilor de licențiere, seria de filme Harry Potter nu este disponibilă peste tot. Serviciile de streaming care pun la dispoziție toate filmele Harry Potter se schimbă regulat. La momentul redactării, puteți urmări aceste filme aici:

  • Netflix (Marea Britanie, Australia, Japonia)
  • Peacock TV (SUA)

Cât timp durează să vizionez toate cele opt filme Harry Potter?

Pentru a viziona integral seria Harry Potter, care cuprinde opt film, ar fi necesare aproximativ 20 de ore Fiecare film are o durată cuprinsă între două și trei ore.

Puteți viziona Harry Potter pe Netflix dacă vă aflați în Marea Britanie, Australia sau Japonia. Un VPN ar putea să vă ofere un IP din aceste țări și, teoretic, să vă ajute să vizionați aceste conținuturi de peste hotare, dar acest lucru ar încălca Termenii și Condițiile Netflix și poate constitui chiar o încălcare a drepturilor de autor. Nici eu, nici echipa mea nu încurajăm utilizarea unui VPN pentru nicio activitate ilegală.

Dacă vă aflați în una dintre țările menționate mai sus și vreți doar să vă securizați conexiunea în timp ce faceți streaming, vă recomand PrivateVPN. Acest VPN oferă viteze excelente pentru streaming HD fără întreruperi. Și cel mai important, are o garanție de rambursare a banilor de 30 de zile, așa că îl puteți încerca gratuit. Dacă nu sunteți mulțumiți, vă puteți recupera banii foarte ușor.

Începeți să testați gratuit CyberGhost chiar ACUM!

În concluzie, cele mai bune VPN-uri pentru a viziona Harry Potter sunt...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
2
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
3
9.0 /10
9.0 Scorul nostru
Economisiți 50%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Kate scrie și editează pentru vpnMentor din 2018. Pasiunea ei este să ajute utilizatorii să se protejeze de amenințările online.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.