Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cum să Vizionați Sezonul 2 din Stranger Things de Oriunde

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Dacă există un lucru care nu este ciudat la Stranger Things, este motivul pentru care popularitatea sa este din ce în ce mai mare. Și dacă sunteți în căutarea unui serial de vizionat înainte de premiera celui de-al doilea sezon în octombrie, ați ajuns unde trebuie.

Cu o combinație de telekinezie, laboratoare conduse de guvern și experimente pe subiecți umani, Stranger Thingsse ridică la titlul său. Potrivit fanilor, sezonul doi din show-ul tot mai popular va fi chiar mai uluitor, dar - în funcție de locația dvs. - este posibil să nu vă bucurați de acest de îndată ce se lansează.

Schema

Iată problema pe care unii oameni o au cu Stranger Things - este o serie Netflix Original. Nu este nimic în neregulă cu Netflix (așa cum se întâmplă să fie unul dintre cele mai bune site-uri de streaming care existp), dar nu este încă pe deplin global.

Dacă se întâmplă să locuiți într-o țară în care Netflix nu este disponibil, este posibil să nu aveți noroc.

Netflix are de asemenea tendința de a-și difuza seriile originale prima dată în SUA și apoi în alte țări. Deci, poate că nu veți putea privi la primul episod atunci când se lansează pe 27 octombrie octombrie.

Din fericire, puteți rula Stranger Things în majoritatea țărilor în care Netflix este disponibil, dar dacă locuiți în Grecia, Turcia, Jamaica, Chile sau Venezuela (și alte câteva), nu veți putea să-l accesați.Aici vine la îndemână o rețea VPN.

Urmăriți Stranger Things cu un VPN

Un VPN este partenerul dvs. de încredere dacă doriții să accesați emisiuni și filme care sunt georestricționate (și avem un ghid ușor de înțeles pentru începători despre modul în care VPN-urile funcționează aici).

În termeni simpli, vă criptează datele și vă maschează adresa dvs. IP, astfel încât să apare ca și cum ați fi localizat în America sau unde doriți, cu condiția să existe locații disponibile.

Când vine vorba de soluțiile Netflix, cu toate acestea, nu este atât de simplu ca obținerea unei rețele VPN și gata. Din păcate, celebrul serviciu de streaming păstrează file pe proxy-uri și mai ales VPN-uri:

Adresele VPN sunt adesea puse pe lista neagră de cele mai multe ori. Sunt șanse, chiar dacă sunteți abonat la o rețea VPN bine cunoscută, să întâlniți cel puțin o dată eroarea proxy-ului infam. Deci, cum vă asigurați că vă puteți conecta la Netflix mereu?

Alegeți un serviciu VPN despre care se știe că a trecut de mai multe ori testul Netflix. Aveți nevoie de o rețea VPN care include o lățime de bandă ridicată, o varietate de servere și un suport excepțional pentru clienți (doar în cazul în care vă loviți de o eroare).

Am compilat o listă cu cele mai bune VPN-uri pentru Netflix mai jos - verificați-o!

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
3
9.5 /10
9.5 Scorul nostru
Economisiți 83%!
4
9.2 /10
9.2 Scorul nostru
Economisiți 85%!
5
9.0 /10
9.0 Scorul nostru
Economisiți 50%!

După ce v-ați ales VPN, lansați aplicația și modificați locația dvs. ca să fiți în Statele Unite. Apoi, accesați pagina web Netflix USA. Veți fi invitat să introduceți datele dvs. și să vă accesați contul și, voila, sunteți gata de rulare.

Nu este nevoie de alte soluții. Acum sunteți gata să vă bucurați nu numai de Stranger Things, ci și de celelalte seriale pe care le puteți încerca în așteptarea lansării sezonului doi în luna octombrie. Cel mai important, veți avea această oportunitate, indiferent de locația dvs. curentă!

Orice alternative?

Desigur, ați putea găsi cu ușurință un serviciu VPN "gratuit", însă multe dintre acestea nu vor ajuta la ocolirea unor geoblocuri simple, să nu mai vorbim de ceva atât de avansat ca Netflix.

Alegerea unei rețele VPN gratuite vă va compromite calitatea, timpul de funcționare și fiabilitatea fluxului, și nici măcar nu mai vorbesc de accesibilitatea precară. S-ar putea să trebuiască să schimbați furnizorii în fiecare zi - adesea oferindu-le detaliile dvs. private în acest proces. Să nu mai vorbim de legalitatea unora dintre aceste servicii gratuite, care ar putea fi descrise ca suspecte în cel mai bun caz.

Nu are rost să vă asumați riscul. În schimb, vă sfătuim să optați pentru o metodă de încredere și simplă:

  1. Selectați un VPN de încredere cu o înregistrare reală Netflix.
  2. Lansați-l și setați locația undeva în Statele Unite.
  3. Deschideți Netflix și accesații contul.
  4. Bucurați-vă de cele 9 episoade din Stranger Things și nenumăratele ore ale altor seriale disponibile.

Nu toate VPN-urile pot accesa Netflix USA fără a întămpina probleme tot timpul, dar dacă faceți o alegere în cunoștință de cauză, probabilitatea va fi în favoarea dvs. Singurul lucru de făcut este să vă bucurați de această capodoperă de serial TV.

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.