Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cum să renunți la abonamentul HMA Și să primești banii înapoi

Georgii Chanturidze Actualizat la 14 mar,2024 Informație verificată de Aleksandra Kovacevic Senior Writer

HMA este un VPN excelent, care oferă capabilități cross-platform și una dintre cele mai mari rețele de servere din lume. Cu toate acestea, serviciul oferă posibilități limitate de personalizare și vine la un preț mai mare decât media.

Deci, dacă testați HMA și vă dați seama că nu este potrivit nevoilor voastre, ce puteți face?

HMA oferă o garanție de 30 de zile pentru returnarea banilor, așa că vă puteți închide contul solicitând rambursarea banilor. Cu toate acestea, politica de rambursare are câteva limitări – citiți în continuare pentru a afla toate detaliile.

Iată pașii pe care trebuie să îi urmați pentru a vă anula abonamentul la HMA și a primi banii înapoi.
ack.

Ghid rapid pentru anularea abonamentului la HMA și solicitarea rambursării

Iată un scurt rezumat al procesului de rambursare de la HMA. Veți găsi toate detaliile puțin mai jos.

  1. Deschideți hidemyass.com și conectați-vă la cont.
  2. Anulați abonamentul.
  3. Găsiți pagina Cum solicit o rambursare și faceți clic pe link-ul Doresc să solicit o rambursare.
  4. Utilizați formularul de contact pentru a solicita rambursarea.
  5. Răspundeți la e-mailul pe care îl primiți; veți primi rambursarea în 24 de ore.

Totuși, amintiți-vă că anularea abonamentului la HMA vă va lăsa conexiunea neprotejată, expunându-vă datele și dispozitivul la spionajul ISP-ului, hacking, supravegherea autorităților și colectarea datelor de către terți. De asemenea, veți pierde accesul la serviciile geo-restricționate, cum ar fi Netflix.

Deci, pasul următor trebuie să fie găsirea unei noi rețele de VPN care să se potrivească mai bine necesităților voastre. O alternativă pe care o recomandăm este ExpressVPN deoarece oferă viteze excelente, securitate de neegalat și o rețea imensă de servere.

ExpressVPN este o rețea preferată de utilizatori la nivel mondial, care oferă reduceri mari o garanție de 30 de zile de rambursare a banilor și.

Obține ExpressVPN chiar ACUM!

Cum să obțineți rambursarea de la HMA: Detalii pas cu pas

Este important să rețineți că există câteva limitări legate de HMA Garanția de 30 de zile pentru rambursarea banilor. Pentru a primi o rambursare integrală, trebuie să:

  • anulați abonamentul în primele 30 de zile
  • transferați mai puțin de 10 GB de date în întreaga rețea de servere,în decursul celor 30 de zile
  • utilizați serviciul cel mult de 100 de sesiuni

Chiar dacă ați depășit oricare dintre aceste limite, HMA poate emite, totuși, o rambursare parțială. Va trebui să urmați pașii de mai jos și să sperați că vor accepta.

Procesul de anulare este simplu, însă trebuie să trimiteți un formular de contact pentru a solicita rambursarea. Este, de asemenea, o idee bună să contactați și furnizorul de plăți (de exemplu PayPal) pentru a vă asigura că plățile automate au fost anulate.

Iată cum funcționează procedura și ce veți întâlni pe parcurs.

Pasul 1

Deschideți hidemyass.com și conectați-vă la cont utilizând detaliile create la înregistrare.

hma refund (1)

Pasul 2

După ce v-ați conectat, veți fi redirecționați la pagina Gestionează contul. Derulați în jos pagina până la Licența ta HMA! și faceți clic pe Anulare abonament.

hma refund (2)

Pasul 3

Ar trebui să apară o fereastră pop-up care vă cere să confirmați că doriți anularea. Faceți clic pe Da pentru a confirma.

hma refund (3)

Pasul 4

Serviciul, împreună cu plățile voastre recurente sunt acum anulate. Următorul pas este să solicitați rambursarea. Faceți clic pe fila Ajutor din partea de sus a paginii și scrieți Refund în bara de căutare. Faceți clic pe Cum aplic pentru o rambursare.

În acest fel, veți fi trimiși la pagina de rambursare. Faceți clic pe link-ul Doresc să solicit o rambursare.

hma refund (4)

Pasul 5

Completați detaliile solicitate în formularul de contact și adăugați un mesaj în care spuneți că solicitați o rambursare. Faceți clic pe Submit. Ar trebui să primiți imediat un răspuns automat care să ateste că cererea voastră a fost primită.

hma refund (5)

Nu prea seamănă a "fără întrebări suplimentare" – Mai este încă un pas!

Deci, acesta este aproape totul. Am primit un e-mail în decurs de 24 de ore, solicitându-ne să furnizăm un motiv pentru care dorim să renunțăm, împreună cu furnizarea numărul comenzii. Un loc bun pentru în care găsiți acel număr este email-ul de bun venit pe care l-ați primit atunci când v-ați înregistrat.

Odată ce am trimis răspunsul cu numărul și motivul renunțării, rambursarea a fost procesată în cursul aceleiași zile. Motivul nu trebuie să fie unul special. Am spus doar că că nu avem nevoie de serviciu.

Alegeți un VPN nou pentru a rămâne protejați

Odată ce ați primit rambursarea de la HMA, nu uitați să vă înregistrați la un nou furnizor care să vă satisfacă mai bine cerințele de confidențialitate, securitate și acces la conținut. ExpressVPN oferă în această perioadă reduceri uriașe la abonamente, așa că este un moment excelent să testați VPN-ul evaluat de noi ca fiind numărul 1.

Mai jos, puteți găsi câteva dintre cele mai bune VPN-uri pe care le-am testat. Toate acestea sunt variante grozave pentru a înlocui HMA și puteți afla mai multe despre ele pe pagina noastră de recenzii.

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Georgii Chanturidze este Redactor principal la vpnMentor și are o afinitate deosebită pentru VPN-uri, servicii de cloud și instrumente anti-malware. El cercetează și testează meticulos furnizorii pentru cititorii vpnMentor, oferind informații valoroase și precise.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.