Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cum să accesezi YouTube în China 2024

Guy Fawkes Actualizat la 15 feb,2024 Informație verificată de Kate Veale Expert anonimi în securitatea cibernetică

Persoanele care trăiesc în China nu pot avea acces la mai multe site-uri web. Acest lucru se datorează Marelui Firewall din China (al cărui nume oficial este dat de Golden Shield Project), care blochează site-uri web, cum ar fi YouTube. Din acest motiv, nimeni din China nu poate accesa YouTube și o serie de alte site-uri de pe orice dispozitiv, cu excepția cazului în care au un mod de a ocoli limitarea guvernamentală.

Blocajul guvernului chinez ar putea fi puternic, dar îl poți ocoli în continuare. Având accesul blocat la YouTube la sosirea în China, ar avea un impact foarte mare asupra vieții tale acolo. Te-ar lipsit de la vizionarea tuturor videoclipurile grozave pe care YouTube le are de oferit, inclusiv cel încorporat în alte site-uri web. Dar YouTube este doar unul dintre serviciile Google, incluzând Gmail, care sunt cenzurate de către autoritățile chineze, și există multe alte site-uri pe care oamenii din China, nu le pot accesa.

YouTube nu este singurul site pe care oamenii care trăiesc în China nu îl pot accesa

Acestea sunt doar câteva dintre site-urile chineze cenzurate de către guvern...

- Facebook

- Twitter

- Gmail

- Instagram

- Netflix

- Dropbox

- Flickr

- BBC

- The Wall Street Journal

Cum să ocolești blocajul Chinei pentru YouTube

Criptarea este cheia pentru a ocoli cenzura chineză de pe YouTube. Poți face acest lucru prin ascunderea traficului online de pe serverele pe care le utilizezi de la bun început.

Cel mai bun mod de a face acest lucru este printr-un program de VPN, care funcționează pe computer, dar și pe dispozitive mobile. Scopul VPN-ului este de a ascunde activitatea online, prin utilizarea de criptare. În cazul în care autoritățile chineze nu pot vedea site-urile web pe care le accesezi, atunci ele nu le pot bloca.

Noi am folosit și testat mai multe servicii VPN. Am petrecut ultimele câteva luni în testarea unei varietăți de aplicații VPN în diferite tipuri de dispozitive. Acesta este rezultatul tuturor muncilor noastre: o listă a celor mai bune rețele private virtuale, luând în considerare eficacitatea, fiabilitatea, dar și, de asemenea, viteza lor - care este de o importanță esențială în cazul în care ai de gând să vizionezi clipuri video online.

Poți să găsești VPN-uri gratuite?

Serviciile de VPN prezentate aici nu sunt lipsite de limitări. Toate oferă servicii gratuite sau limitate, dar acestea pot fi lipsite de viteză și de calitate. Este posibil ca accesul la un site să îți fie limitat sau să ai dificultăți în vizionarea unor clipuri video. Dacă nu ești fericit cu serviciul furnizat, poți cere banii înapoi. Toți furnizorii enumerați mai vor da cu ușurință banii înapoi.

Distribuirea acestui articol va oferi informații oamenilor despre cum pot ocoli cenzura și cum pot avea acces la site-urile lor preferate!

Top furnizori de VPN pentru a accesa YouTube în China

Important! Doar VPN-urile aprobate de guvern sunt permise în China. Cu toate acestea, nu există dovezi de turiști penalizați pentru utilizarea VPN-urilor alternative în China. Dar trebuie să manifestați prudență. Din cauza reglementărilor fluctuante și naturii tehnologiei VPN-urilor, instrumentele neaprobate de guvern se pot confrunta cu întreruperi temporare de performanță. Cu toate acestea, VPN-urile menționate aici au fost cele mai fiabile în timpul testelor.

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
3
9.5 /10
9.5 Scorul nostru
Economisiți 83%!

Am enumerat furnizorii VPN în această listă Top 3, începând cu cel mai bun. În timp ce acestea au propriile lor puncte forte, toate sunt capabile să ocolească controalele guvernului chinez.

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.