Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cum să accesezi Facebook în China 2024

Guy Fawkes Actualizat la 15 feb,2024 Expert anonimi în securitatea cibernetică

Cum să accesezi cu succes Facebook în China, de pe computer sau telefon. Una dintre marile probleme cu care se confruntă călătorii atunci când vizitează China este restricția la internet. Află cum poți să deblochezi Facebook.

Faptul că autoritățile chineze folosesc așa-numitul "Marele Firewall al Chinei", pentru a controla puternic și limita accesul la internet cauzează o problemă pentru cei care călătoresc în China. Multe site-uri, inclusiv site-urile populare de rețele sociale, cum ar fi Facebook și Twitter, YouTube și multe site-uri de știri sunt cenzurate de guvernul chinez. Dacă dorești să îți păstrezi accesul la aceste site-uri, și, în special, să continui să folosești Facebook în timp ce te afli în China, acest ghid te va învăța cum să ocolești barierele pe care le-au pus în aplicare autoritățile chineze.

Chiar dacă blocajele utilizate de autoritățile chineze sunt destul de puternice, există modalități de a le ocoli. Fiind împiedicat să folosești Facebook te-ar lipsi de multe dintre serviciile sale grozave și ai pierde într-o mare măsură, legătura cu ce se întâmplă cu prietenii și familia ta. Facebook, cu toate acestea, este doar unul dintre site-urile blocate de către guvernul chinez.

Ce alte site-uri mai blochează guvernul chinez?

În această listă vei găsi doar câteva dintre site-urile cenzurate de către autoritățile chineze...

- YouTube

- Twitter

- servicii Google, inclusiv Gmail, Google Maps, Google Drive

- Instagram

- Netflix

- Dropbox

- Flickr

- The New York Times

- The Wall Street Journal

Cum se poate trece peste aceste blocaje ale guvernului chinez și cum poți avea acces la Facebook?

Cu scopul de a ocoli controalele guvernului chinez, a trebuit să se găsească o modalitate de a ascunde traficul de internet prin utilizarea de criptare. Acest lucru trebuie să fie executat în momentul în care începi să utilizezi internetul, astfel încât autoritățile chineze să nu poată spune ce site-urile web vizitezi.

Rețelele private virtuale (VPN) îți oferă cele mai simple mijloace pentru a-ți ascunde activitatea de pe internet pe desktop, laptop, tabletă sau smartphone. Cu un VPN, te poți conecta la un server de la distanță, ocolind astfel blocajele. Având în vedere că VPN-urile criptează în totalitate activitatea ta online, serviciile de mesagerie, cum ar fi Skype vor fi, de asemenea, ascunse și protejate împotriva cenzurii. Aceste servicii, de obicei, percep o taxă lunară (spre deosebire de gratuitate sau folosirea unui abonament anual), care este deosebit de convenabilă pentru cei care sunt temporar plecați de acasă.

Cu toate acestea, autoritățile chineze au fost în măsură să reducă accesul la unele VPN-uri. Prin urmare, noi le verificam în mod regulat pe cele care sunt încă în măsură să fie utilizate în China și actualizăm automat lista următoare, pe care o punem la dispoziția ta.

Top servicii VPN pentru a avea acces la Facebook în China

Pe scurt, dacă dorești un furnizor de VPN, care este eficient, sigur, ușor de utilizat și oferă servere într-un număr mare de țări, ar trebui să alegi unul dintre trei enumerate.

Dacă ești deja în China, s-ar putea să ai dificultăți în folosirea serviciilor pe care le-am recomandat, deoarece autoritățile chineze ar putea să îți reducă accesul la site-urile VPN. Cu toate acestea, merită să încerci și să vezi dacă acestea funcționează. Dacă nu ai ajuns în China, instalează aceste servicii înainte de a ajunge, astfel încât să eviți aceste probleme când ajungi acolo.

Dacă distribui acest articol, vei ajuta și alte persoane să ocolească cenzura pe internet și să aibă acces liber la site-urile pe care doresc să le viziteze!

Pe scurt, cele mai bune VPN-uri pentru China sunt...

Important. Utilizarea unui VPN neaprobat de guvern în China este ilegală. Cu toate acestea, nu există încă rapoarte de turiști care să fi fost penalizați de către autoritățile chineze pentru utilizarea unor astfel de VPN-uri. Este important să rețineți că utilizarea unui VPN nu înseamnă că puteți face orice doriți cu el, spre exemplu, să deblocați site-uri și servicii restricționate în această țară. Noi, cei de la vpnMentor, suntem împotriva oricăror activități ilegale.

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 83%!
3
9.5 /10
9.5 Scorul nostru
Economisiți 82%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.