Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cele mai bune VPN-uri pentru streaming - Rapide și Ieftine

Guy Fawkes Actualizat la 12 feb,2024 Informație verificată de Eric Raue Expert anonimi în securitatea cibernetică

Streaming-ul este considerat un teritoriu în care multe servicii VPN se pot îmbunătăți, în special cu o calitate superioară a videoclipului, viteze rapide și funcționare neîntreruptă (adică fără anunțuri enervante). Pe de o parte, o rețea VPN trebuie să ofere lățime de bandă largă având în vedere că streaming-ul, împreună cu încetinirea adăugată a VPN, pot fi o provocare.

Pe de altă parte, o rețea VPN trebuie să deblocheze conținutul și să depășească fără efort restricțiile geografice. Nu este vorba doar despre caracteristici; VPN-urile trebuie să se adapteze în mod constant la schimbarea legilor și reglementărilor din diferite țări.

Păstrarea acestor oportunități pentru utilizatori este foarte mult o luptă continuă cu companiile de streaming și doar câteva dintre ele au demonstrat abilitatea de a se ocupa de lista neagră constantă și alte restricții menite să elimine VPN-urile ca soluție fiabilă pentru conținutul blocat.

Acestea fiind spuse, există o mulțime de servicii VPN puternice atunci când vine vorba de streaming-ul filmelor preferate sau emisiunilor TV. Aceste VPN-uri își actualizează constant serviciile cu fiecare nouă reglementare, astfel încât să puteți fi sigur că veți putea ocoli blocajul VPN al Netflix sau BBC iPlayer. Cu aceste VPN-uri, aveți garanția că veți avea o noapte de film neîntreruptă. Desigur, popcornul și starea de spirit rămân la latitudinea ta!

1. ExpressVPN - Cele mai bune viteze de streaming

Cea mai nouă ofertă de la ExpressVPN 2024: Primiți 3 luni complet gratuite cu abonamentul anual! Nu știm sigur când se va termina această reducere, așa că trebuie să accesați pagina de oferte pentru a vedea dacă mai este valabilă.

ExpressVPN este unul dintre puținele servicii care rămâne o alegere fiabilă după ani de serviciu oferind în același timp o funcționalitate remarcabilă la un preț rezonabil. Elementele esențiale sunt toate prezente: o interfață prietenoasă, o politică a înregistrărilor zero și unele dintre cele mai rapide viteze de Internet. De fapt, ExpressVPN este unul dintre singurii furnizori de VPN pe care i-am văzut îmbunătățind performanța și crescând numărului de servere cu lățime mare de bandă.

În ceea ce privește streaming-ul video, ExpressVPN este versatil și persistent, mai ales când vine vorba de ocolirea blocajului VPN al Netflix. ExpressVPN oferă, de asemenea, o garanție de 30 de zile de returnare a banilor, astfel încât puteți decide dacă acest VPN este potrivit pentru dvs. Pentru a rezuma, ExpressVPN este un serviciu cu adevărat capabil de streaming video.

2. IPVanish - De încredere și puternic

Cu sute de servere la nivel mondial și o reputație impecabilă pentru flexibilitate și viteze mari, IPVanish face streaming-ul video floare-la-ureche. Ei fac intimitatea utilizatorului prioritatea lor numărul unu, și nu vor compromite acest lucru, dupa cum au evidențiat atunci cand l-au scos din Rusia, dupa ce legislația a facut practic imposibilă menținerea politicii lor de zero înregistrări. Cu toate acestea, în cazul în care IPVanish este disponibil, reușește să ocolească numărul nelimitat de blocaje. Interfața IPVanish este, de asemenea, ceva care ar putea fi prelucrat, deoarece nu este la fel de ușor de utilizat ca și celălalt. În ansamblu, IPVanish este încă un VPN excelent pentru streaming.

3. TunnelBear - VPN de încredere și accesibil

TunnelBear este un fel de unicorn pe scena VPN-urilor - în principal pentru că oferă un serviciu complet gratuit, în plus față de unul fiabil plătit. Cu capacitatea sa de 500 MB (1GB dacă vă implicați într-o activitate distribuită pe Twitter), versiunea gratuită a TunnelBear nu are prea multe pentru streaming.

Totuși, este o alegere excelentă pentru ocolirea geoblocajelor. Este unul dintre puținele servicii care nu a avut probleme durabile cu conectarea la Netflix, ceea ce este în sine o realizare, având în vedere cât de mult s-a străduit compania pe VPN-uri în ultima vreme. Vitezele sunt bune și pentru streaming, deși serverele cu bandă largă specializate sunt ceva ce nu veți găsi aici. Pe scurt, TunnelBear este un VPN utilă și accesibil atunci când vine vorba de filme de streaming, dar nu este cel mai bun.

4. TorGuard - Specializat în protecția datelor

Pentru a nu fi confundat cu Tor Project sau TorBrowser, TorGuard este un serviciu care vizează în principal asigurarea unei confidențialități mai bune pentru utilizatorii care se găsesc de multe ori descărcând torrente. Cu toate acestea, este foarte subevaluat atunci când vine vorba de streaming-ul video. Torrenting-ul, în general, necesită o conexiune solidă la Internet, iar TorGuard face multe pentru a preveni o scădere considerabilă a lățimii de bandă, ceea ce indirect îl face excelent pentru vizionarea emisiunilor TV sau a filmelor.

Veți obține o mulțime de extra-uri - cum ar fi o adresă IP dedicată și acces la o rețea de 10Gbiți - dar, desigur, va trebui să plătiți în plus pentru asta. TorGuard nu se află mai sus pe această listă tocmai din acest motiv - în timp ce veți obține tot ce aveți nevoie pentru streaming pe platforme populare, cum ar fi Netflix, Amazon și Hulu, va trebui cel mai probabil să investiți în câteva îmbunătățiri pentru ca acest lucru să se întâmple. Vestea bună este că oferă o garanție de returnare a banilor timp de până la 7 zile după înscriere, cu condiția să nu fi utilizat cantități excesive de lățime de bandă în acel moment.

Dacă sunteți în căutarea celor mai bune VPN-uri globale, acestea sunt VPN-urile noastre cele mai recomandate

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.2 /10
9.2 Scorul nostru
Economisiți 83%!
3
9.0 /10
9.0 Scorul nostru
Economisiți 67%!
4
6.6 /10
6.6 Scorul nostru
Economisiți 70%!

Cum rămâne cu serviciile gratuite?

Sfatul nostru este că aveți nevoie de un serviciu VPN bun pentru streaming de înaltă calitate. Niciun VPN gratuit nu este echipat cu caracteristicile necesare și, dacă pretinde a le avea, faceți unele cercetări înainte. Cel mai bun pariu pentru o experiență de streaming de înaltă calitate este alegerea unui furnizor de servicii VPN de renume, care să permită acțiunilor și clienților să vorbească pentru ei.

Un abonamentul plătit VPN este mult mai accesibil astăzi, iar datorită codurilor promoționale și ofertelor speciale la fiecare colț, puteți obține o mulțime de servicii premium care vă vor satisface așteptările. Cu VPN-uri gratuite, va trebui cel mai probabil să îndurați o mulțime de anunțuri și ferestre de tip pop-up, să nu mai vorbim de riscurile de confidențialitate la care vă veți expune. La cât de bune sunt VPN-uri gratuite în zilele noastre astăzi, nu există nici un motiv pentru a vă zgârci, iar dacă doriți o experiență de streaming de calitate superioară, trebuie să investiți cu siguranță într-un serviciu VPN care merită.

Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.