Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cele mai bune VPN-uri pentru Smart TV – Viteză mare, preț mic

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

SmartTV-urile câștigă popularitate, deoarece au abilitatea de a vă conecta la internet. Conectarea lucrurilor de uz casnic la o rețea comună creează o rețea care ne ușurează viața.

Deși este întotdeauna grozav să vizionați conținut online direct pe televizorul dvs. inteligent, există mai multe seriale restricționate geografic pe care este posibil să nu le puteți accesa. Cea mai bună modalitate de a ocoli geo-restricțiile este utilizarea unui VPN.

De ce doriți o rețea VPN pentru Smart TV

 1. Doriți conținut nerestricționat
  Există mai multe servicii de streaming care restricționează geografic utilizatorii să acceseze bibliotecile de conținut. Aceasta înseamnă că, dacă vă aflați în Regatul Unit, nu puteți accesa Hulu. Prietenul dvs. din SUA se poate bucura de seria originală Netflix, însă dvs. nu.
  Cu ajutorul unei rețele VPN, puteți ocoli restricțiile geografice și puteți obține o adresă IP din SUA. Puteți să accesați Netflix sau Hulu cu o adresă IP virtuală și să vă bucurați de conținutul disponibil în întreaga lume.
 2. Nu vreți ca televizorul să vă spioneze
  Televizoarele inteligente pot fi hackuite mult mai ușor decât v-ați putea imagina. În 2013, conferința Black Hat a arătat că televizoarele inteligente au o mulțime de vulnerabilități care ar putea fi ușor exploatate de hackeri.
  Există multe televizoare care vin cu comenzi vocale, ceea ce înseamnă că hackerii vă pot auzi vocea și se pot apropia mai mult de dvs. personal. Și nu doar hackerii. Ce s-ar întâmplă dacă producătorii de televiziune ar decide să vă spioneze? Chiar nu puteți spune de ce este capabil televizorul inteligent. Cel mai bine este să criptați datele pe care le trimiteți prin internet prin SmartTV.
  Cu o rețea VPN, hackerii nu vor putea să deschidă pachetele de date și vor permite ca informațiile dvs. să rămână ascunse.

De ce ar trebui să utilizați o rețea VPN

Există multe motive pentru a utiliza VPN pe un televizor inteligent. Când conectați ceva la o rețea nesecurizată, vă puneți în pericol.

Există un număr de televizoare care rulează pe Android. Acest lucru ar putea facilita sarcina hackerilor, deoarece au reușit deja să pătrundă în tablete și smartphone-uri. Ei sunt conștienți de funcționarea platformei Android și pot folosi televizorul pentru a obține câteva detalii importante despre dvs.

Din fericire, nu există camere pe televizoarele inteligente, astfel încât să nu poată capta mișcările, dar din moment ce o mulțime de televizoare vin cu un sistem de comandă vocală, ei pot asculta conversațiile.

Pentru a vă asigura că televizorul nu vă dezvăluie informațiile personale hackerilor, este mai bine să vă ascundeți detaliile prin criptarea datelor pe care le trimiteți pe internet.

Când instalați o rețea VPN pe televizorul dvs. inteligent, datele dvs. intră într-o rețea privată virtuală unde se criptează. Când părăsesc rețeaua virtuală, devin greu de descifrat.

O privire amănunțită asupra celor mai recomandate VPN-uri

 • Vă oferă acces la conținut nelimitat în 3.000 de servere în 105 de țări.
 • Viteze super-rapide
 • Este ușor de configurat pe televizor.
 • Se livrează cu o garanție de 30 de zile pentru returnarea banilor
 • Oferă criptare și securitate ridicată

Vedeți Oferte   Citiți recenzii

Oricât de convenabil ar fi televizoarele inteligente, acestea vă pot compromite securitatea. Utilizați un VPN pentru a vă menține în siguranță.

Care sunt cele mai bune VPN-uri pentru Smart TV?

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.