Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cele mai bune 3 VPN-uri pentru Apple TV în 2024

Alexandru-Cristian S. Actualizat la 05 mar,2024 Informație verificată de Anneke van Aswegen Editor senior

Ok, deci doriți să conectați caseta Apple TV cu un VPN. Și de ce nu - dacă aveți o viață aglomerată (sau pur și simplu nu vă plac geoblocajele), nu există nicio modalitate mai bună de a beneficia consistent de serviciile dvs. de streaming.

Acestea fiind spuse, să puteți conecta Apple TV-ul pentru a funcționa cu serviciul dvs. VPN nu este o experiență cuplați-și-redați.

Pentru început, microconsola nu are suport VPN integrat, astfel încât nu puteți stabili o conexiune directă și apoi să vă vedeți de treabă. Este în regulă - există câteva soluții care vă vor aduce combo-ul Apple TV/VPN. Totuși, acest lucru necesită software fiabil, suport excepțional și instrucțiuni foarte clare.

Este inutil să spunem că găsirea unui VPN care acoperă toate fronturile, cu viteza și securitatea care se potrivește, poate fi o adevărată provocare.

Aici intrăm în scenă. Nu numai că VPN-urile de mai jos funcționează perfect cu Apple TV, dar au și ghiduri pentru o configurare fără probleme, chiar dacă nu sunteți familiarizat cu configurațiile VPN mai complexe.

1. ExpressVPN - Multiple opțiuni de setare pe Apple TV

 • Cel mai rapid VPN pe piață
 • Setare fără probleme cu routere pre-flash disponibile
 • Caracteristica DNS MediaStreamer - deblocați Apple TV în doar câteva minute!
 • Obțineți asistență de calitate cu chatul live
 • Garanție de returnare a banilor de 30 de zile

În majoritatea cazurilor, puteți realiza o activitate VPN cu Apple TV prin configurarea unui router. Aceasta este de departe metoda cea mai de încredere, și aproape orice VPN care este compatibil cu consolele media va oferi setările routerului.

Ceea ce face ca ExpressVPN să iasă în evidență este că vinde routere preconfigurate, economisindu-vă astfel timp în fața procesului greoi de a seta singur totul. Dacă preferați o abordare mai practică, există ghiduri excelente de configurare manuală pentru o gamă largă de dispozitive - asigurați-vă că al dvs. este compatibil.

Pentru o liniște mai mare, puteți alege calea DNS MediaStreamer. Cu alte cuvinte, ExpressVPN vă oferă setările DNS pe care le puteți utiliza cu Apple TV, oferind în mod eficient un serviciu proxy fără costuri suplimentare. În timp ce configurarea este mult mai ușoară, rețineți că nu veți putea beneficia de criptarea de top ExpressVPN cu această metodă.

În afară de opțiunile excelente puse la dispoziția dvs., obțineți, de asemenea, peste 3.000 de servere, viteze de neegalat și asistență competentă non-stop prin chat live. Acest pachet uimitor, în plus față de perioada de rambursare de 30 de zile la îndemână, face ExpressVPN recomandarea noastră de top pentru nevoile Apple TV.

Ofertă ExpressVPN Iulie 2024: Pentru o perioadă limitată, puteți obține un abonament ExpressVPN cu până la 49% reducere! Nu ratați!

2. VyprVPN - Partajați conexiunea Mac-ului cu Apple TV

 • Plugin-ul nativ adaugă router-ului dvs. caracteristici suplimentare (router MIPS/ARM necesar)
 • Ghiduri de configurare a routerului
 • Fără firmware? Nici o problemă - conectați-vă prin hotspot!
 • Nicio rambursare

VyprVPN este cunoscut pentru viteza sa incredibilă și pentru abundența serverului, dar are și câteva trucuri în mânecă când vine vorba de Apple TV.

Mai precis, VyprVPN oferă o aplicație de rutare, care este compatibilă cu cadrul MIPS/ARM Tomato și funcționează ca un plugin care adaugă un pic mai mult "oomph" setărilor routerului nativ.

Aplicația transformă configurația VyprVPN pe router într-o sarcină floare-la-ureche, pe lângă includerea unor funcții utile, cum ar fi VPN pe dispozitive și selectarea serverului la cerere. Dacă ruterul dvs. nu dispune de firmware-ul necesar pentru aplicație, nu vă faceți griji - instalarea VyprVPN în modul vechi este foarte posibilă (DD-WRT sau Tomato Router necesar).

Nu în ultimul rând, puteți partaja întotdeauna conexiunea dvs. protejată prin VPN de la Mac la Apple TV - viteza conexiunii dvs. ar putea suferi însă un impact mai mare.

Indiferent de alegerea dvs., Vypr a publicat ghiduri complete de configurare pentru un proces garantat fără probleme. Mai multă asistență personală este, de asemenea, o opțiune datorită suportului receptiv pentru clienți și informațiilor oferite - fiți siguri că veți avea dispozitivul dvs. echipat cu protecție solidă și criptare Chameleon în cel mai scurt timp.

Singurul dezavantaj real al VyprVPN este politica de rambursare. Acest lucru, combinat cu lipsa abonamentelor pe termen scurt și cu prețul mare, poate fi un semn de stop pentru unii - dar performanța este mai mult decât potrivită.

3. CyberGhost - Asistență excelentă pentru instalarea pe router

 • Configurarea ușoară a router-ului datorită ghidurilor fără probleme
 • Configurați manual sau obțineți un dispozitiv pre-flash și economisiți timp
 • Echilibru excelent între viteză, caracteristici și preț
 • Chat live disponibil
 • Încercați-l până la 45 de zile și primiți banii înapoi - fără întrebări

CyberGhost este unul dintre favoriți pentru protecția VPN robustă și accesibilă. Vă va ajuta cu plăcere chiar și cu mai multe solicitări specifice - cum ar fi vizionarea Apple TV fără restricții.

Configurarea CyberGhost cu router-ul este floare-la-ureche, datorită ghidurilor simple șivideoclipurilor ajutăroare. În ceea ce privește performanța, nu va trebui să vă faceți griji cu privire la viteze lente sau deconectări bruște. Această rețea VPN este rapidă și fiabilă, cu o rețea globală de 11.690+ de servere pentru început.

Dacă doriți mai degrabă să renunțați la configurarea manuală DD-WRT/Tomato, CyberGhost rulează și pe routere pre-flash, unde singura cerință este să introduceți informațiile dvs. de conectare. Cumpărarea directă de la furnizor nu este o opțiune, așa că asigurați-vă că vânzătorul terță parte este legitim înainte de a cumpăra.

În general, CyberGhost este un VPN excelent pentru Apple TV — combinația câștigătoare de servere rapide, ghiduri utile și suport excelent (chat live inclus) face ca acest furnizor din România să fie luat în considerare cu siguranță. Și am menționat că aveți o lună întreagă de testat CyberGhost și puteți primi banii înapoi?

Ofertă Iulie 2024: CyberGhost vine cu o reducere de 83% la cel mai popular abonament! Profitați de această ofertă acum și economisiți mai mult la abonamentul CyberGhost.

Profitați la maxim de Apple TV cu un VPN

Este nevoie de câteva cercetări, poate de o încercare și de o eroare - dar, în cele din urmă, vă puteți bucura de Apple TV în gloria sa deplină, fără geoblocaje, datorită unei rețele VPN. Vă recomandăm configurarea routerului - nu numai că va deschide porțile către conținut nelimitat, dar va și proteja fiecare dintre dispozitivele conectate.

Ați găsit acest articol util? Ajutați la răspândirea informațiilor utile prin partajarea pe social media! Apreciem.

Obțineți protecția VPN direct de la sursă - faceți clic aici pentru a consulta cele mai bune VPN-uri pentru routere!

În concluzie, cele mai bune VPN-uri pentru Apple TV u din 2024 sunt...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.0 /10
9.0 Scorul nostru
Economisiți 50%!
3
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 83%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Alexandru este pasionat de tehnică și citește aproape orice găsește despre tehnologie și AI. Atunci când nu este ocupat cu studiul problemelor de confidențialitate, el învață Astronomie și iese în afara orașului pentru a privi și fotografia stelele.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.