Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

5 alternative excelente pentru Gmail

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Gmail este cel mai popular serviciu de e-mail disponibil astăzi, dar este departe a fi cel mai bun. Când utilizați Gmail, Google minează contactele dvs. pentru a afla despre prezența dvs. în diferite rețele sociale.

Furtul informațiilor dvs. private este doar unul dintre pașii pe care Google îi ia pentru a vă invada confidențialitatea online. O altă modalitate prin care Gmail face acest lucru este prin scanarea e-mailurilor personale pentru anumite cuvinte cheie pentru a vă afișa anunțuri vizate.

Dacă doriți ca datele dvs. personale să fie protejate și nu doriți să fiți spionați, ar trebui să căutați opțiuni de e-mail mai bune.

Iată câteva alternative excelente la Gmail care vă vor permite să rămâneți conectat (fără a depinde de Google):

 1. Proton Mail

  Cu mesaje anonime și criptare end-to-end, Proton Mail este cel mai sigur serviciu de e-mail disponibil pe piață. Securitatea sa este atât de strânsă încât nici chiar Proton nu poate decripta și citi mesajele dvs., oferindu-vă protecție completă. Proton are un cod open-source, iar conturile de bază sunt gratuite. Puteți să faceți upgrade la oricare dintre conturile plătite - Plus, Professional sau Visionary - dacă aveți nevoie de o memorie mai bună și o agendă mai mare. E-mailul Proton are, de asemenea, o aplicație mobilă la îndemână, care vă permite să vă verificați e-mailurile în mișcare.
 2. Zoho Mail

  Zoho este un serviciu de e-mail uimitor, care combină o interfață curată și fără anunțuri cu caracteristici puternice, care îl fac util atât pentru scopuri personale, cât și profesionale.. Zoho oferă servicii de găzduire de e-mail securizate și gratuite, atât în versiunile gratuite, cât și în cele plătite. Există o limită de atașament de e-mail de 20MB și numai găzduirea unui singur domeniu. Plățile plătite vin în trei tipuri - Standard, Pro și Enterprise - ediția Enterprise fiind cea mai bogată în funcții. Zoho acceptă IMAP și POP și poate funcționa pe toate dispozitivele mobile.
 3. Tutanota

  Tutanota este foarte asemănătoare cu Proton Mail. Este criptată end-to-end, ceea ce înseamnă că contactele, subiectele și corpurile de e-mail, atașamentele și contactele sunt toate păstrate într-un format criptat. Tutanota este open source și complet gratuită. Dacă doriți un e-mail de afaceri, puteți obține un cont premium la prețuri accesibile. Puteți accesa căsuța poștală utilizând orice browser de pe un computer sau de pe un dispozitiv mobil. Are o interfață ușoară și este foarte simplu de folosit.
 4. Yandex Mail

  Cu o interfață excelentă și o aplicație bogată în funcții, Yandex este o altă alternativă excelentă pentru Gmail. Acesta oferă spațiu de stocare nelimitat împreună cu POP și IMAP, astfel încât să îl puteți instala pe dispozitivul mobil. Este gratuit și este accesibil printr-o conexiune securizată SSL/TLS. Există comenzi rapide de la tastatură pentru o funcționare mai ușoară și puteți programa mesajele mai târziu. Puteți atașa până la 30MB cu un e-mail. De asemenea, vine cu un document de vizualizare a documentelor, care vă permite să deschideți fișiere în e-mail.
 5. Fast Mail

  Fast Mail este o modalitate rapidă și ușoară de a vă conecta – oferă sincronizare pentru contacte și calendar și poate fi instalată cu ușurință pe dispozitivele mobile. Fast Mail oferă servicii de asistență pentru clienți 24/7 și oferă trei planuri de stabilire a prețurilor. În timp ce compania nu oferă un serviciu gratuit de bază, are o încercare gratuită de 30 de zile. Acesta acceptă toate protocoalele standard, inclusiv SMTP, IMAP și CardDAV.

Dacă sunteți preocupat de confidențialitatea și securitatea online și utilizați o rețea VPN pentru a vă proteja confidențialitatea, este bine să utilizați un alt serviciu de e-mail decât Gmail. Încercați oricare dintre serviciile menționate mai sus pentru a vă păstra securitatea e-mailurilor și a activităților dvs.

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

 • Guy Fawkes
 • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.