Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cum să vizionați Sky Go cu un VPN gratuit de oriunde în 2024

Guy Fawkes Informație verificată de Christine Johansen Expert anonimi în securitatea cibernetică

Sky Go este un favorit printre pasionații britanici de televiziune care preferă să se uite pe PC-ul lor, Mac, tabletă sau smartphone.

Cu o multitudine de conținuturi disponibile, de la clasicul Sky One până la sport, știri și canale de film, Sky Go garantează că vă va face să vă distrați ore întregi.

Cu toate acestea, abonații care încearcă să acceseze platforma în străinătate nu vor avea ce să vizioneze:

Motivul?

Sky Go este limitată din punct de vedere geografic la Regatul Unit și la Republica Irlandei. Deci, dacă vă aflați într-o altă țară și încercați să urmăriți emisiunile preferate, veți întâlni probleme.

Dar nu vă faceți griji! Puteți obține acces la restricționările geografice Sky Go cu un VPN. Și cea mai bună parte? Este absolut gratuit. Continuați să citiți pentru a învăța totul.

Accesați Sky Go de oriunde cu o rețea VPN

Cum vă poate ajuta un VPN?

Pur și simplu, vă permite să vă schimbați adresa IP într-o locație aleasă de dumneavoastră. Conectarea la un server din Regatul Unit sau Irlanda va lumina dispozitivul dvs. și va trece peste restricțiile geografice ale Sky Go.

Începător cu VPN-uri? Fiți la curent aici.

Din fericire, sistemul de georeglementare al Sky Go nu este la fel de sofisticat ca al altor site-uri de streaming, cum ar fi Netflix, astfel încât să nu vă așteptați la vreo complicație. Este un proces simplu. Singura întrebare este, care VPN-uri gratuite sunt cele mai bune pentru acest job?

VPN-urile gratuite pot fi mai puțin fiabile decât versiunile plătite. Înregistrarea datelor, plantarea malware-ului și anunțurile neîntrerupte sunt doar câteva dintre potențialele amenințări - dar acest lucru nu înseamnă că nu există aplicații solide pe care le puteți utiliza gratuit.

Vă recomandăm doi furnizori încercați și adevărați – Windscribe și TunnelBear. Ambele au versiuni gratuite, completate cu servere din Regatul Unit pentru asigurarea accesului la Sky Go.

Ce este minunat este că la înscriere obțineți în fiecare lună 10 GB de date. Și puteți să ajungeți până la 15 GB dacă faceți un tweet despre VPN, oferindu-vă o lățime de bandă suficientă pentru a viziona emisiunile preferate fără a fi nevoie să plătiți un leu.

Pentru a explica modul de punere în funcțiune a rețelei VPN, vom folosi modelul de înregistrare ca un exemplu, dar procesul este aproape identic cu cel al lui TunnelBear, dacă acesta este furnizorul pe care îl preferați.

Cum să vizionați Sky Go în străinătate cu WindScribe

1. Descărcați și instalați Windscribe VPN pentru dispozitivul dvs.

Este suportat orice desktop și sistem de operare mobil, precum și televizoare și routere. Instalarea este foarte simplă - veți fi configurat în câteva secunde.

2. Lansați VPN-ul și selectați un server din Marea Britanie.

Varianta gratuită a Windscribe oferă un număr limitat de servere, dar vă puteți conecta în continuare la Marea Britanie. Pur și simplu selectați-l din listă și apăsați pe butonul mare:

3. Navigați pe site-ul Sky Go.

După ce v-ați conectat cu succes la serverul din Marea Britanie, tot ce a mai rămas de făcut este să deschideți Sky Go. În loc de mesajul de eroare anterior "indisponibil", veți vedea acum o pagină complet funcțională:

IMPORTANT: Sky Go are în prezent probleme cu Chrome și Firefox. Motivul pentru aceste probleme este Microsoft Silverlight, care nu mai este acceptat pe o varietate de browsere. În timp ce o soluție este în lucru, de acum vă recomandăm să utilizați Internet Explorer (scuze!) Pentru a viziona Sky Go fără probleme.

Si asta e. Sky Go este acum disponibil pentru dvs., oricând, oriunde.

Dacă doriți să faceți upgrade la o versiune plătită, vă vom ajuta să obțineți un VPN fiabil pentru puțini bani. Sau puteți consulta lista de mai jos.

VPN ieftine pentru a viziona SkyGo

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
3
9.5 /10
9.5 Scorul nostru
Economisiți 83%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.