Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Cel mai bun VPN pentru Canada în 2024 – Rapid și ieftin

Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

În lumea modernă a internetului, aspecte precum cenzura internetului, geo-restricțiile, supravegherea datelor de către guvern și atacurile cibernetice de la spam-uri și alte asemenea sunt inevitabile în orice țară. Și Canada nu face excepție.

Deși Canada, o țară destul de liberală în partea de vest a lumii, nu trebuie considerată o țară cu cenzură strictă a internetului și legi de internet necondiționate, canadienii se confruntă cu restricții geografice pe multe site-uri precum Netflix, Hulu, Pandora, HBO și Crunchyroll. Asta înseamnă că oamenii din Canada nu pot accesa biblioteca americană a acestor site-uri, care de multe ori are mai multe de oferit.

O altă problemă cu care se confruntă canadienii este că nu pot să acceseze site-uri naționale de streaming cum ar fi OUTtvGO și Crave TV care sunt disponibile în mod specific numai în Canada. Din cauza celor de mai sus și pentru nevoia de protecție a datelor de hackeri, serviciile virtuale de rețea virtuală (VPN) cresc încet-încet în cerere în Canada.

Utilizatorii de Internet din Canada pot fi predispuși la atacuri cibernetice de la hackeri și spammeri, care pot fi evitați cu ușurință atunci când folosești un serviciu de VPN de încredere, deoarece acestea asigură datele pe care le trimiți sau le primești prin internet. Și printre alte probleme, funcționarii publici s-au confruntat, de asemenea, cu multe obstacole în ceea ce privește utilizarea internetului fiind restricționați de către guvern, în măsura în care astfel de muncitorii civili au fost raportați că folosesc propriile dispozitive personale pentru a accesa internetul pentru a-i informa despre munca lor oficială. Astfel de activități pot forța utilizatorii canadieni să folosească serviciile VPN pentru o mai bună securitate și acces la Internet.

Deci, care sunt cele mai bune servicii VPN din Canada?

Conform acestei diagrame, primele 4 servicii VPN din Canada sunt ExpressVPN, CyberGhostPro, Trust.Zone și Vyprvpn, toate oferind cele mai bune servicii în ceea ce privește locațiile serverului, viteza, costul, asistența pentru clienți și caracteristicile suplimentare.

Dar de ce sunt considerate cele mai bune pentru Canada? Iată câteva motive pentru primele servici:

ExpressVPN-ul este cunoscut pentru viteza fulgerătoare pentru streaming și este, de asemenea, unul dintre puținele VPN-uri care pot trece de blocajul VPN al Netflix. Ei au numeroase servere în Canada, care permit utilizatorilor să experimenteze o conexiune fiabilă și rapidă oriunde. ExpressVPN se află, de asemenea, în Insulele Virgine Britanice, deci nu trebuie să îți faci griji cu privire la faptul că guvernul ar putea să îți monitorizeze activitatea. În același timp, acest serviciu VPN particular permite cel mai bun și mai sigur Torrenting cu bandă nelimitată. În ansamblu, ExpressVPN este fiabil și are un serviciu excelent pentru consumatori. Ei au, de asemenea, o garanție de rambursare de 30 de zile, deci merită să îl încerci.

Cele mai bune VPN-uri pentru Canada

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 83%!
3
5.4 /10
5.4 Scorul nostru
Economisiți 81%!
4
9.0 /10
9.0 Scorul nostru
Economisiți 50%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

  • Guy Fawkes
  • Guy Fawkes Expert anonimi în securitatea cibernetică

Experți anonimi care scriu pentru vpnMentor, dar își păstrează identitatea secretă.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.