Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.
Declarație privind publicitatea

vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Avatar: The Last Airbender este pe Netflix! Vizionează-l în 2024

Kristina Perunicic Actualizat la 11 apr,2024 Director editorial

Zvonurile sunt adevărate — Avatar: The Last Airbender este acum disponibil pe Netflix US. Dacă vă aflați în afara Statelor Unite, Netflix poate detecta acest lucru pe baza adresei IP. Fără o adresă IP de SUA, nu veți avea acces la Netflix US și nu veți putea viziona Avatar: The Last Airbender în această bibliotecă.

În teorie, puteți folosi un VPN pentru a obține o adresă IP de SUA - dar, acest lucru contravine termenilor de utilizare ai Netflix și poate constitui o încălcare a drepturilor de autor.

Așadar, dacă vă aflați în SUA și doriți să vă protejați confidențialitatea online fără a compromite viteza, ExpressVPN este cea mai bună recomandare a mea pentru a viziona Avatar: The Last Airbender. Am testat peste 50 de VPN-uri din SUA și am obținut cele mai rapide conexiuni cu ExpressVPN. În plus, vine cu o garanție de rambursare a banilor de 30 de zile. Dacă nu sunteți mulțumiți de acest serviciu, este ușor să solicitați o rambursare.

Vizionează filme HD cu ExpressVPN!

Cum să vizionați Avatar: The Last Airbender Online în mai puțin de 2 minute

 1. Descărcați un VPN. Cea mai bună recomandare a mea este ExpressVPN, deoarece are viteze mari pentru streaming fără întreruperi și protecție puternică a confidențialității.
 2. Conectați-vă la un server din SUA. Dacă vă aflați în SUA, conectați-vă la un server din SUA. Cu cât serverul este mai aproape de locația voastră, cu atât veți obține viteze mai bune.
 3. Începeți să faceți Streaming. Conectați-vă la contul de Netflix și acum puteți viziona în siguranță Avatar: The Last Airbender online.

Important. Echipa vpnMentor este împotriva oricărei forme de încălcare a drepturilor de autor. Serviciile VPN enumerate mai jos respectă politici stricte fără logare, ceea ce înseamnă că niciuna dintre activitățile voastre online nu pot fi urmărite până la voi. Prin urmare, este responsabilitatea voastră să respectați toate regulile și legile relevante pentru streaming atunci când utilizați un VPN.

Cele mai bune VPN-uri pentru a viziona Avatar: The Last Airbender – Analiză completă (Actualizare 2024)

1. ExpressVPN - Cel mai bun pentru Streaming pe Smart TV și Console de jocuri

 • 3.000 de servere în peste 105 de locații, inclusiv peste 40 de servere americane
 • Conexiuni super rapide
 • Test de viteză încorporat
 • Funcția MediaStreamer vă permite să redați conținut pe dispozitivele care nu suportă de obicei VPN-uri
 • Garanție de rambursare a banilor de 30 de zile
 • Cinci conexiuni simultane la dispozitive
 • Asistență pentru clienți excelentă disponibilă 24/7
 • Funcționează cu: Netflix, Amazon Prime, Hulu, HBO GO, BBC iPlayer, Sling TV, DAZN
 • Compatibil cu: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, browsere, routere

Dacă sunteți în căutarea celor trei sezoane din Avatar: The Last Airbender pentru un maraton de vizionare pe Smart TV sau consola de jocuri, ExpressVPN poate fi alegerea perfectă. Este super rapid, iar tehnologia sa MediaStreamer vă permite să vizionați Netflix US în HD și UHD pe dispozitive care nu suportă în mod nativ conexiuni VPN.

L-am configurat pe Xbox One și, după puțină configurare, am putut să redau conținut la definiție înaltă direct pe consolă.

Fiind curioasă să văd cât de repede poate funcționa, am testat viteza de conectare oferită de ExpressVPN. Înainte de a mă conecta la VPN, conexiunea mea avea o viteză de 55,73 Mbps. După ce m-am conectat la ExpressVPN, viteza a scăzut ușor la 44,83 Mbps. Netflix necesită doar 5 Mbps pentru a livra flux la calitate HD, deci este suficient de rapid pentru a obține o imagine clară.

Dacă sunteți gata să faceți streaming, testați ExpressVPN cu ajutorul garanției de 30 de zile pentru rambursarea banilor.

Acest serviciu oferă lățime de bandă și date nelimitate, așadar nu am experimentat nicio întrerupere în timpul redării. Am apreciat și testul de viteză încorporat. Acesta măsoară viteza și latența tuturor serverelor, astfel încât să îl puteți alege cel mai rapid.

ExpressVPN are peste 40 de servere în SUA și 3.000 în întreaga lume. Deoarece rețeaua sa este atât de mare, nu trebuie să vă faceți griji cu privire la aglomerare. Dacă unul dintre servere este lent sau blocat, aveți mai multe opțiuni cu care să îl schimbați.

Acest VPN oferă 8 conexiuni per cont. Pe lângă calculator și iPhone, m-am putut conecta la Fire TV în câteva minute. Nici cu toate cele trei dispozitive conectate, nu am observat vreo scădere a performanței.

Dacă vă confruntați cu orice probleme de conexiune sau dacă aveți nevoie doar de un tutorial despre cum să vă conectați routerul, serviciul de chat live de la ExpressVPN este disponibil non-stop și are toate răspunsurile. Interacțiunea mea cu serviciul de asistență pentru clienți a fost întotdeauna rapidă, informativă și prietenoasă.

Vreți să aflați mai multe? Citiți recenzia noastră pentru ExpressVPN și vedeți rezultatele complete ale studiilor și testelor noastre.

Ofertă ExpressVPN Iulie 2024: Pentru o perioadă limitată, puteți obține un abonament ExpressVPN cu până la 49% reducere! Nu ratați!

2. CyberGhost - Cel mai bun pentru începători

 • 11.690 de servere globale, inclusiv peste 1.000 de servere americane
 • Interfață prietenoasă cu servere optimizate și etichetate pentru Netflix US
 • Lățime de bandă nelimitată
 • Șapte conexiuni simultane la dispozitive
 • Garanție de rambursare a banilor de 45 de zile
 • Funcționează cu: Netflix, ESPN, Crunchyroll, BBC iPlayer, Sling TV, Showtime, HBO
 • Compatibil cu: Windows, macOS, iOS, Android, Linux, browsere, routere

Dacă aceasta este prima voastră experiență cu un VPN, CyberGhost este o alegere excelentă datorită interfeței sale ușor de utilizat. Iar dacă sunteți mai experimentați, nu vă faceți probleme; setările avansate vă permit să personalizați cât aveți nevoie.

Este ușor să găsiți cel mai bun server pentru a viziona The Last Airbender. Toate serverele optimizate pentru streaming de la CyberGhost sunt etichetate cu serviciul pe care îl pot debloca. Tot ce trebuie să faceți este să tastați „Netflix US” în câmpul de căutare și veți primi cel mai rapid server. Puteți testa toate aceste caracteristici fără riscuri, cu ajutorul garanției generoase de rambursare a banilor de 45 de zile.

CyberGhost operează mai multe servere în SUA, așa că aveți o mulțime de alternative pentru a obține o conexiune mai rapidă și mai stabilă. Am decis să testez viteza serverelor optimizate pentru Netflix. Înainte de conectare, conexiunea mea avea o viteză de 55,73 Mbps.

M-am conectat la mai multe servere pentru streaming, iar viteza medie a fost de 21,82 Mbps. Nu este la fel de rapid ca ExpressVPN, dar am constatat că este în totuși capabil să furnizeze imagini de înaltă calitate fără niciun fel de întrerupere. De asemenea, nu vă limitează lățimea de bandă.

Toată familia poate să încerce CyberGhost datorită celor 7 conexiuni simultane pe care le oferă. Chiar dacă am avut șase dispozitive conectate în același timp, nu am constatat nicio pierdere de viteză sau deconectare a VPN-ului.

Există un serviciu de chat live disponibil non-stop și o bază extinsă plină de tutoriale și informații generale. Folosesc chat-ul live în mod regulat, așadar pot concluziona că serviciul de asistență pentru clienți este prietenos și informativ.

Vreți să aflați mai multe? Citiți recenzia noastră pentru CyberGhost și vedeți rezultatele complete ale studiilor și testelor noastre.

3. PrivateVPN - Servere americane optimizate pentru Netflix

 • Peste 200 de servere globale, inclusiv 14 servere americane
 • Servere locale: O locație cu mai multe servere în România, pentru a accesa conținut local (ProTV, Antena1, Digi24 sau CineMaraton) din străinătate.
 • Servere optimizate pentru streaming
 • Lățime de bandă nelimitată
 • Interfață simplă
 • Conexiuni de mare viteză
 • Garanție de rambursare a banilor de 30 de zile
 • Șase conexiuni la dispozitive
 • Funcționează cu: Netflix, Hulu, Sling TV, BBC iPlayer, DAZN, ESPN, Amazon Prime
 • Compatibil cu: Windows, iOS, macOS, Android, Kodi, Linux, routere cu suport pentru OpenVPN

PrivateVPN este un serviciu simplu și ușor de utilizat cu servere optimizate pentru streaming. Trebuie doar să căutați Netflix US și vă va conecta la cel mai bun server.

Apreciez acest serviciu pentru că aplicația sa este ușoară și rapidă. Dacă aveți un computer mai vechi, acest VPN nu vă încarcă memoria RAM. Chiar și pe tableta mea mai ieftină a rulat fără să se blocheze sau să o încetinească.

Vă puteți bucura de toate cele trei sezoane de Avatar: The Last Airbender cu ajutorul garanției de rambursare a banilor de 30 de zile de la PrivateVPN.

Am pus-o la încercare testând viteza serverului optimizat pentru Netflix din SUA. Înainte de conectare, viteza mea era de 55,73 Mbps. După ce m-am conectat, aceasta a scăzut cu aproximativ 72%, până la 15,92 Mbps. Deși pare mult, conexiunea a fost totuși destul de rapidă pentru streaming HD. Nu am întâmpinat deloc întreruperi datorită lățimii de bandă și a datelor nelimitate.

Puteți activa PrivateVPN pe 10 dispozitive simultan. Mi-am conectat desktopul, laptopul, iPhone-ul și Fire TV fără probleme. Aplicațiile sunt ușor de configurat și am făcut streaming de pe Netflix pe desktop în timp ce am navigat și descărcat torrente pe telefon și laptop.

Chat-ul live de la PrivateVPN mi-a oferit întotdeauna răspunsurile corecte în mod rapid. Totuși, acesta este disponibil doar în timpul orelor de lucru din Suedia. În afara acestui program, puteți completa un formular de asistență.

Vreți să aflați mai multe? Citiți recenzia noastră pentru PrivateVPN și vedeți rezultatele complete ale studiilor și testelor noastre.

Întrebări frecvente

Ce altceva poate face un VPN?

Când vă abonați la un VPN premium, puteți viziona Avatar: The Last Airbender și alte conținuturi pe Netflix US online, în timp ce vă securizați conexiunea. Totuși, un VPN premium nu vă oferă doar streaming de calitate, ci și:

 • Funcții de securitate de cea mai înaltă calitate, inclusiv criptarea de nivel militar, o politică fără logare și un kill switch automat
 • Confidențialitate și anonimat
 • Protecție împotriva programelor malware și a atacurilor cibernetice
 • Blocarea reclamelor și a urmăririi
 • Redare, navigare și torrenting de mare viteză, în anonimitate

Pentru a afla mai multe, citiți ghidul nostru pentru începători în VPN-uri.

Este legal să redau conținut de pe Netflix cu un VPN?

Dacă faceți streaming din locația Netflix licențiată și dacă VPN-urile sunt legale acolo unde vă aflați, nu este ilegal. Protejarea confidențialității online cu un VPN este perfect legală în majoritatea țărilor. Cu toate acestea, există câteva locații cu cenzură strictă care interzic sau limitează utilizarea VPN-urilor (de exemplu, China și Emiratele Arabe Unite).

În plus, accesarea conținutului geo-restricționat dintr-o locație fără licență contravine termenilor de utilizare ai Netflix. De exemplu, folosirea unui VPN pentru a viziona Avatar: The Last Airbender din afara Statelor Unite (unde nu este licențiat) poate constitui o încălcare a drepturilor de autor. Vă rugăm să rețineți faptul că nici eu, nici echipa mea nu încurajăm acest lucru sau folosirea unui VPN în orice alt mod ilegal.

Am un buget redus. Pot utiliza în siguranță un VPN gratuit pentru a accesa Netflix?

Pe scurt, nu. Încă nu am găsit un VPN gratuit care să funcționeze în mod fiabil cu Netflix (sau cu alte platforme locale din SUA) și care să vă ofere suficiente date pentru a face streaming mai mult de o jumătate de episod.

Mai rău, VPN-urile gratuite vin adesea cu adware, malware și trackere de la terți în aplicațiile lor. Multe dintre ele chiar loghează și vând datele pentru profit. Aruncați o privire la articolul colegului meu cu tot ceea ce trebuie să știți despre pericolele VPN-urilor gratuite.

VPN-ul îmi poate afecta vitezele de streaming?

De obicei nu.

Este normal ca viteza să fie mai redusă atunci când utilizați un VPN, deoarece datele voastre trebuie să călătorească mai mult pentru a ajunge la server. Cu toate acestea, pierderea de viteză este greu de observat cu un VPN premium.

Concluzia

Multe VPN-uri au servere lente sau nesigure în SUA. VPN-urile din această listă sunt cele mai bune recomandări ale mele pentru viteze rapide la vizionarea Avatar: The Last Airbender în SUA. De asemenea, acestea sunt foarte sigure, păstrându-vă datele în siguranță în timp ce faceți streaming online.

ExpressVPN este preferatul meu, deoarece este rapid și de încredere, iar funcția MediaStreamer facilitează vizionarea Netflix US la o calitate excelentă pe o gamă largă de dispozitive. De asemenea, îl puteți încerca fără riscuri, deoarece vin cu o garanție de rambursare a banilor de 30 de zile.

În concluzie, acestea sunt cele mai bune VPN-uri pentru a viziona Avatar: The Last Airbender în 2024...

Rang
Furnizor
Scorul nostru
Reducere
Vizitați site-ul
1
medal
9.9 /10
9.9 Scorul nostru
Economisiți 49%!
2
9.7 /10
9.7 Scorul nostru
Economisiți 84%!
3
9.2 /10
9.2 Scorul nostru
Economisiți 85%!
Alertă de confidențialitate!

Datele tale sunt expuse la website-urile pe care le vizitezi!

Adresa IP:

Locația:

Furnizorul de Internet:

Informațiile de mai sus pot fi folosite pentru a fi urmărit, selectat pentru reclame direcționate și monitorizat în mediul online.

VPN-urile vă pot ajuta să vă ascundeți informațiile pentru a fi protejați în permanență. Vă recomandăm ExpressVPN — VPN-ul Nr.1 din peste 350 de furnizori pe care i-am testat. Are criptare de nivel militar și funcții de confidențialitate care vă vor păstra securitatea online. Mai mult, oferă o reducere de 49%.

Vizitați ExpressVPN

Recenzăm furnizorii pe baza unor teste și studii riguroase, dar luăm în considerare și feedback-ul vostru și comisionul de afiliat de la furnizori. Unele branduri sunt deținute de compania noastră-mamă.
Află mai multe
vpnMentor a fost înființat în 2014 și se ocupă cu recenzarea serviciilor de VPN și tratarea temelor legate de confidențialitate. Astăzi, echipa noastră formată din sute de cercetători, redactori și editori în domeniul securității cibernetice continuă să ajute cititorii să lupte pentru libertatea lor online în parteneriat cu Kape Technologies PLC, care deține și următoarele produse: ExpressVPN, CyberGhost, ZenMate, Private Internet Access și Intego, care pot fi recenzate pe acest website. Recenziile publicate pe vpnMentor sunt considerate a fi corecte la data publicării fiecărui articol și sunt scrise conform standardelor noastre stricte de recenzare care prioritizează analiza profesională și onestă a expertului, luând în considerare capabilitățile tehnice și calitățile produsului împreună cu valoarea sa comercială pentru utilizatori. Clasamentele și recenziile pe care le publicăm pot lua în considerare inclusiv proprietatea comună menționată mai sus și comisioanele de afilitat pe care le câștigăm pentru achiziții prin link-uri de pe site-ul nostru. Nu recenzăm toți furnizorii de VPN și se consideră că informațiile prezentate sunt corecte la data publicării fiecărui articol.

Despre autor

Kristina Perunicic a lucrat ca Editor pentru vpnMentor. Este expertă în securitate cibernetică și are un interes puternic pentru VPN-uri și importanța acestora în peisajul confidențialității digitale.

V-a plăcut acest articol? Acordați-i o notă!
Nu mi-a plăcut deloc Nu prea mi-a plăcut A fost ok Destul de bun! Mi-a plăcut mult!
din 10 - Votat de utilizatori
Vă mulțumim pentru feedback

Te rugăm să ne spui cum putem să îmbunătățim acest articol. Feedback-ul tău este important!

Lasă un comentariu

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Numele trebuie să conțină cel puțin 3 litere

Conținutul câmpului nu trebuie să depășească 80 litere

Ne pare rău, linkurile nu sunt permise în acest câmp!

Te rugăm să introduci o adresă de email validă

Mulțumim pentru comentariu, %%name%%!

Verificăm toate comentariile în 48 de ore pentru a ne asigura că sunt reale și nu sunt ofensatoare. Între timp, poți distribui acest articol.